Астрологија

10 работи кои најмногу го вознемируваат секој хороскопски знак

Овен најмногу го вознемирува: 1. Луѓе кои се сопнуваат додека одат 2. Неодговорени телефонски повици 3. Мобилни телефони и апарати што не работат 4. Животните во кафез 5. Луѓето...

Тие се опасни и со нив нема шала: Жените во овие 3 хороскопски знаци...

Иако жените важат за послаб пол, тоа дефинитивно не е точно, особено за оние кои се родени во овие три хороскопски знаци: 1. ОВЕН Жената во...

Какви мажи треба да избегнувате според хороскопскиот знак

Кога станува збор за љубовта, многу луѓе со водат според срцето, а не според разумот. Поради тоа често дожувиваме неуспех на љубовен план и...

Дали може некој да го измами: Ова е најмудриот знак во хороскопот!

Овој хороскопски знак исто така е многу чувствителен. Древните Маи го нарекувале Чен. Неговите симболи се Месечината, грациозност, црна олуја и запад. Тоа всушност значи навлегување...

Овие три хороскопски знаци имаат најсилна сексуална енергија

Сексипилот е тоа со што зрачат овие три знаци. Енергијата која ја поседуваат ќе биде доволна за "оган во креветот" СКОРПИЈА Дефинитивно Скорпијата е најсексипилен знак...

Чиста хемија и страст! Ова се 12те најдобри хороскопски комбинации

Овен и Водолија Кога се заедно, овие знакци фантастично се забавуваат. Водолијат и Овенот имаат ист авантуристички дух, така нивниот спој е совршен како и...

Која е вашата слабост според хороскопот: Лавот не знае да каже „не“, Рибите измислуваат...

Овен Овните често имаат здравствени проблеми со главата, односно со очите, ушите и носот. Кога станува збор за духовната состојба, ако им тргне лошо во...

Направете да се заљуби во вас: Звездите откриваат на што “паѓаат” хороскопските знаци

Доволно е да знаете што е во хороскоп и со помош на звездите освојте ја својата симпатија ОВЕН: Страст, грижа, стабилност, возвратени чувства и разговори...

Швалерски хороскоп: Како се однесува секој знак кога ќе почне да флертува на страна

ОВЕН - станува склон на расправија Ако Овенот изневерува, тоа значи дека не му посветувате доволно внимание, но тоа може да го прави и од...

Што кажува за вас подзнакот во хороскопот

ОВЕН Ако во подзнак сте Овен, тогаш вие сте активни и имате многу енергија. Тврдоглавите сте и многу луѓе ве доживуваат како себична личност. Добро...

Најново

Дневен хороскоп за 15 Јули (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close