Астрологија

Жените родени во овие три знаци се вистински оган во кревет

Некои хороскопски знаци навистина се огнени во креветот, а меѓу нив се: Скорпиите имаат поголем сексуален апетит од останатите знаци. Нивната жестока и страсна особина...

Чиста хемија и страст! Ова се 12те најдобри хороскопски комбинации

Овен и Водолија Кога се заедно, овие знакци фантастично се забавуваат. Водолијат и Овенот имаат ист авантуристички дух, така нивниот спој е совршен како и...
Стерилитет кај мажите

Хороскопот открива: Парови кои никогаш нема да имаат среќа во љубовта

Љубовта и привлечноста може да се појават, но овие астролошки комбинации немаат многу шанси за да останат заедно Стрелец и Бик Биковите едноставно неможат да ги...

Најстрашниот хороскоп напишан досега: Дали имате храброст да го прочитате она што го кажува...

ОВЕН Воин, прв, наклонетост кон нечесни игри, често преоптоварен (како последица на холеричен темперамент). Жените (мажите), ги смета како сексуална сопственост и откако ќе заврши "работа"...

Ова е вистината за вашиот хороскопски знак!

Секој хороскопски знак е осудуван, го опкружуваат различни предрасуди и заблуди. Денес ви ја откриваме вистинската личност на сите хороскопски знаци ОВЕН: Иако можеби делувате...

Мај ќе биде најдобриот месец за овие хороскопски знаци

Во месец мај монотонијата ќе биде разбиена со некои интересни планетарни транзиции. Овој месец ќе биде неверојатно убав со полна Месечината во знакот на...

Зошто Вагите се најпријатните и најфини луѓе?

Вагата е знак во кој Сонцето заоѓа, во кој сѐ полека се смирува и стишува. Овој знак има многу мирна енергија. Вагите самите по...

Каква жена бараат: Водолиите постара и искусна, Скорпиите потполно лојална, а Рибите поддржувач!

Мажот Вага бара физичка убавина кај жените, а потоа нејзините доблести, додека Рибите се малку заљубени во себе и чекаат жената да го направи...

Дали може некој да го измами: Ова е најмудриот знак во хороскопот!

Овој хороскопски знак исто така е многу чувствителен. Древните Маи го нарекувале Чен. Неговите симболи се Месечината, грациозност, црна олуја и запад. Тоа всушност значи навлегување...

Еден збор кој најдобро го опишува секој Хороскопски знак – во самата суштина

Секој хороскопски знак може да се опише со еден збор кој совршено ќе го одреди, неговиот карактер, склоност и приоритети во животот. Откријте кој...

Најново

Дневен хороскоп за 12 Јули (Четврток)

  ОВЕН ЉУБОВ: Се наоѓате под притисок, морате да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира однесувањето на партнерот. РАБОТА: Продолжената расправија илустрира ваша несигурност или немоќ...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close