Астрологија

Ова се најинтелигентните хороскопски знаци

Секој хороскопски знак се извдојува со нешто карактеристично за него. Така на пример Овенот има најголем авторитет, Ракот се грижи за другите... Но, има и...

Толкувања стари 200 години – Народен календар за сите 12 хороскопски знаци

Она што веќе 200 години останало запаметено се толкувањата за сите 12 хороскопски знаци. Астролошките толкувања се објаснети на едноставен, народски начин, според кои секој...

Што сте во индијански хороскоп? Проверете кое животно е вашиот заштитник

Видра (20 јануари – 18 февруари) Мала, комплицирана и невообичаена, видрата е животно кое тешко кој може да го сфати. Оваа личност е доживеана како...

Овој хороскопски знак љуби до последен здив

Според зодијакот, овој хороскопски знак има тенденција за романтична врска во која што преовладуваат хармоничните односи, почитта и разбирањето. Станува збор за хороскопскиот знак РАК. Нежниот...

Што открива за вас денот кога сте родени

Со секој ден во неделата владее одредена планета, вклучувајќи ги и Сонцето и Месечината, па така со помош на астролошко толкување на денот на...

НЕМА ДА ИМ БИДЕ ЛЕСНО: Овие хороскопски знаци во февруари ги чека љубовно искушение!

Скршено срце е една од оние работи што треба да ги поминеме во животот за да го научиме чувството на загуба и да научиме...
Стерилитет кај мажите

Хороскопот открива: Парови кои никогаш нема да имаат среќа во љубовта

Љубовта и привлечноста може да се појават, но овие астролошки комбинации немаат многу шанси за да останат заедно Стрелец и Бик Биковите едноставно неможат да ги...

Работи кои вашиот хороскопски знак не ги поднесува

Дали сте Риба, Водолија или Овен... за секој знак постојат ситници кои едноставно неможете да ги поднесете. Негогаш во прашање е карактерот, а некогаш...

Тие знаат се: Овие 3 хороскопски знаци се генијалци

Покрај тоа што брзо разбираат и имаат развиена логика, овие знаци остават впечаток како да знаат се. Тие и на проблемите гледаат различно од...

Овен – Јарец, Бик – Водолија … Со кој знак дефинитивно не треба...

Овен Не започнувајте врска со Јарец Овените се луѓе кои ги прекршуваат правилата, А Јарците се луѓе кои ги создаваат тие правила. Постојано ќе чувствувате дека...

Најново

Дневен хороскоп за 12 Јули (Четврток)

  ОВЕН ЉУБОВ: Се наоѓате под притисок, морате да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира однесувањето на партнерот. РАБОТА: Продолжената расправија илустрира ваша несигурност или немоќ...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close