Хороскопот открива: Парови кои никогаш нема да имаат среќа во љубовта

Стерилитет кај мажите
Стерилитет кај мажите

Љубовта и привлечноста може да се појават, но овие астролошки комбинации немаат многу шанси за да останат заедно

Стрелец и Бик

Биковите едноставно неможат да ги исполнат големите очекувања на еден Стрелец. Додека мирните Викови сакаат врска која е мирна, пријатна и опуштена, Стрелецот постојано е во потрага по авантура и промени. За него авантурите се неопходни во животот и мала е веројатноста овие два знаци да бидат среќни заедно. Различните амбиции и цели ги оддалечуваат, па неможат долго време да останат во врска.

Девица и Вага

Помеѓу Девица и Вага работите никогаш нема да се одвиваат како што треба. Нивните мислења и принципи се целосно различни. Поради тоа се расправаат како ниедна друга комбинација на хороскопските знаци.

Рак и Водолија

Теоретски овие два знаци може да бидат добар љубовен пар бидејќи се чувствителни битија.

Меѓутоа Водолијата многу ја сака својата слобода и се чувствува заробено од Ракот кој постано сака љубов и внимание.