Каква жена бараат: Водолиите постара и искусна, Скорпиите потполно лојална, а Рибите поддржувач!

Каква жена бараат: Водолиите постара и искусна, Скорпиите потполно лојална, а Рибите поддржувач!

Мажот Вага бара физичка убавина кај жените, а потоа нејзините доблести, додека Рибите се малку заљубени во себе и чекаат жената да го направи првиот чекор…

Овен

Прекрасно обликувано тело и секогаш опкружен со жени, Овенот има јак инстинкт да биде центар на внимание. Тој ги сака разиграните жени, но исто така ја зема во предвид нивната интелигенција.

Тој особено ги вреднува жените кои можат да комуницираат и кои не се плашат од нови контакти.

Овен е романтичар и добар љубовник. Тој е одличен планер во пракса, а најдобар начин да се бутнете под кожата е да придонесете за неговите планови. Тој е вреден, толку лесен за пари, но брзо ги губи поради екстраваганција.

Бик

Мажите во овој знак се конзистентни и бараат практичност во различни животни ситуации. Тие се многу вредни, но сакаат нивната работа да биде препознаена и почитувана. Тврдоглавост и скептицизам се нивни глави слабости и честопати покажуваат љубомора и посесивност.

Иако понекогаш е тешко да ги заведеш, во среќна врска, Бикот ќе ја брани честа и безбедноста без компромис, дури и да влезе во физички пресметка ако е потребно. Тие имаат убав вкус за убаво (специјална облека и храна) и талент за финансии.

Близнаци

Интелигентен и комуникативен, овој човек, во просек, поминува повеќе предрасуди од другите знаци. Тој е шармантен и сакан од спротивниот пол, кој веднаш го забележува неговиот хумор и позитивните вибрации. Тие се заводливи, но тие сакаат брзи промени.

Нивните жени мора секогаш да размислуваат за нови начини да ги забавуваат и да ги задржат предизвиците, што не е секогаш лесно. Тие се отворени за мислењата на другите, но често се филозофираат, што на крајот остава впечаток дека тие се неодлучни.

Рак

Целосно ориентиран кон семејниот живот, мажот Рак е емотивен и посветен на неговиот партнер. Тој има силна врска со неговата мајка. Често го менува расположението и е многу внимателен со парите.

Ракот слично делува при изборот на жена и потребно е време за да се отвори. Иако е чувствителен, тој бара убавина во сето она што го гледа. Претставниците на овој знак сакаат убава облека и често стануваат талентирани готвачи и писатели кои филозофираат што на крајот остава впечаток дека се неодлучни.

Лав

Харизматичен жеден за внимание, Лавот има огромна доверба во неговите способности. Оптимистички и независен, лесно станува фокус на вниманието и знае како да остане таму. Тој е одговорен за врската, но тој може да ги третира своите подредени лошо. Неизмерно тврдоглав, едвај го прифаќа поразот и неуспехот.

Партнерите мора да ја разберат неговата страст за успех во животот и секогаш треба да бидат подготвени да ги споделат комплиментите и да го охрабрат. Најлошото нешто што можете да го направите со лавот е да го игнорирате или да не ги забележите неговите достигнувања.

Девица

Практично и логично, Девиците често има врска со науката или медицината. Секогаш цврсти на теренот, тие ќе се грижат за хигиената и изгледот и ќе забележат неуспеси на нивните партнери во овој поглед. Тие не се премногу отворени за прикажување на емоции, што не значи дека тие ги немаат. Тие се среќни кога жените покажуваат почит за својот интелект.

Нивната главна слабост е недостатокот на доверба и очекуваат нивните партнери да ја покажат својата посветеност. Од друга страна, размислувањето и трпеливоста доаѓаат од нивната рационалност.

Вага

Атлетски градени и добри комуникациски вештини, мажите Ваги се добри љубовни партнери во многу аспекти. Тие имаат смисла за хумор, знаат како да привлечат и нивната енергија никогаш не останува незабележана. Една од нивните најголеми предности е способноста да се издигнат од пепелта и да се вратат кога се изгледа безнадежно.

Од друга страна, тие имаат тенденција да бидат површни, расфрлани и опседнати со себе. Прво ќе бараат физичка убавина кај жените, а дури потоа нивната добрина.

Скорпија

Мажите во овој знак лесно ќе заведат жена, без разлика како изгледаат. Тие имаат силна желба за положба и контрола, а нивната мистериозна природа не остава никој рамнодушен. Парите, возбудата и статусот лесно ги мотивираат.

Тие сакаат лојален партнер. Гласините за незапирлив сексуален апетит се претерани. Овие луѓе едноставно уживаат заедно со своите партнери.

Стрелец

Мажите во знакот Стрелец се карактеризираат со отпимизам и радост и секогаш гледаат на светлата страна на нештата. Тој е подеднакво успешен во неговата кариера и во врските. Како вечно дете, тој не се грижи многу за неговиот изглед и нема да му пречи ако неговиот партнер го направи истото.

Тој нема ниту дел љубомора или посесивост и вреднува пред се слобода и доверба. ој може да биде наивен, па затоа очекува многу од другите. Често ги навредува испитаниците со својата искреност.

Јарец

Магистер по работна кариера, Јарецот е интелигентен, успешен и упорен во своите планови. Вешт во правење пари и контакти, тој е лидер по природа, кој лесно ги освојува другите за своите цели.

Иако изненадувачки е емотивен, тој има потешкотии да ги изрази своите чувства. Јарецот ќе избегне жена која ги дели неговите амбиции, стравувајќи дека тоа би ја загрозило неговата владејачка позиција.

Водолија

Членовите на овој знак се стабилни и силни и сакаат да придонесат кон општеството. Секогаш подготвен за сочувство, но затворени кога станува збор за сопствените емоции, мажите Водолии тешко го разбираат спротивниот пол.

Затоа тие често завршуваат со постари, поискусни жени кои имаат разбирање за нивната честа афинитет кон сонување и тишина. Ако живеат во средина без притисок, тие ќе ја вратат својата љубов.

Риби

Најмоќната карактеристика на овие луѓе е вродена интуиција, така што можете да очекувате да разберете дури и кога сите други знаци на хороскопот ја вртат главата од вас. Тие се чувствителни и бараат од нив да ги следат во справувањето со сите неволји во животот.

Тие се малку заљубени во себе и очекуваат жените да го направат првиот чекор во додворувањето. Тие се атрактивни, но верни. Но внимавајте, мажите Риба има тенденција да лаже и да биде лицемерен.

Loading...