Кое домашно милениче е идеално за вашиот хороскопски знак

хороскопски знак
Кое домашно милениче е идеално за вашиот хороскопски знак

Сигурно ве развеселува кога после напорен ден конечно ќе дојдете дома, и таму ќе ве дочека вашето домашно милениче кое ве обожава.

Ако размислувате да си земете домашно милениче, а не сте сигурни какво, не морате сами да се одлучувате – нека одлучат ѕвездите за вас.

ОВЕН – Куче

Бидејќи сте родени во знакот Овен, секогаш сте го предводеле своето “стадо”. Поради тоа куче, тоа е верно и лојално кое човекот го смета за свој лидер, го слуша и секаде следи. Куче за вас е идеален избор.

БИК – Желка

Бидејќи Биковите се познати акко прилично немирни личности, желката би можела да послужи како рамнотежа. Желките се мирни, успорени животни, но нивниот тврд оклоп е сличен на карактерот на Бик, од него се одбиваат влијанија и сугестии. Бикот се знае најдобро и го следи својот пат.

БЛИЗНАЦИ – Зајак

Зајците се радознали, заиграни и постојано наоколу го пикаат својот нос. Тоа им е заедничко со личностите родени во знакот Близнаци, па мал сладок зајак би бил идеален миленик за вас.

РАК – Гуштер

Раковите се “обични” луѓе кои несакаат премноги да се истакнуваат па нивниот домашен миленик мора да биде впечатлив ( но и мирен како нив). Гуштерите сакаат рутина и толина – гледате ли некои сличности меѓу вас ?

ЛАВ – Птица

Со птицата ќе го добиете Зузу од Симба – бидејќи вие сте крал на животните. Освен тоа, скате кога се се врти околу вас, па затоа птицата е иделен миленик за вас која низ целиот ден постојано ке лета и немирно скока околу вас.

ДЕВИЦА – Камелеон

Камелеоните бараат бескрајно многу љубов и внимание. Што е добро бидејќи вие всушност така се однесувате кон другите. Освен тоа, чувстувате дека суштеството кое постојано се менува и прилагодува на околината навистина ве разбира.

ВАГА – Морско прасе

Сакате мали суштества околу себе, но и околу ив да нема премногу работа и обврски. Поради тоа морското прасе е совшен миленик за вас. Желен е за љубов колку и вие.

СКОРПИЈА – Еж

Зошто не би (бар на некое време) вдомиле преплашен еж кој сте го спасиле од прометна улица или залутал во вашата градина? Имено, вие и бодликавото животно имате многу заедничко. И вие и ежот на прв поглед делуват наострено, но кога некому верувате веднаш станувате нежни и меки.

СТРЕЛЕЦ – Коњ

Родените во знакот Стрелец скаат да шетаат во природа да бидат слободни и независни. Поради тоа коњот би бил идеален приајтел.

ЈАРЕЦ – Мачка

Бидејќи слабо одвојувате слободно време за домашен миленик, мачката за вас е идеален миленик. За нив е лесно да се грижите како и за вас. Имате уште нешто заедничко – двајцата сте прилично злобни.

ВОДОЛИЈА – Мало прасе

Оргинални сте, па и вашиот миленик мора да биде таков. Знаете ли некој дома што има мало прасе? Епа всушност затоа тоа е иделен миленик за вас. Оргинален и единствен.

РИБИ – Риби

Хмм, сега сигурно мислите дека тоа не е особено оргинално? Риба за риба? Да, но тоа најмногу ви одговара. Едноставно пливате на иста бранова должина.