Најдобри мажи во Зодијакот и некои нивни карактеристики

Најдобри мажи:

за секс – Скорпија
за семејство – Рак
за излегување – Лав (ако сакате интересни места) и Стрелец
за дружење – Близнаци и Овен
за проблеми – Девица (совршена анализа) и Риби
за журки – Вага и Водолија

Биковите се генерално добри за се: за забава, за секс, за семејство. Во животот не се нервираат многу, сакаат да уживаат, да се забавуваат, најчесто имаат и пари без преголема работа.

Девицата и Скорпијата се најпаметни во целиот Зодиак.

Лавовите и Овните се површни и само мислат за себе.

Водолиите се оргинални, Вагите досадни, Јарците лојални.

Лавовите често се неподносливи кај жените бидејќи сметаат дека се најубави, најдобри итн. Жените знаат да почитуваат мажи кој знаат да си ја признаат својата грешка (Лавот тоа никогаш нема да го направи).

Ракот е најдобриот љубовник во Зодијакот.

Близнаците се неодлучни…

Рибите се имагинативни…

Потребна ви е забава? Повикајте го Стрелецот и забавата е загарантирана!

Но никогаш не можете да сметате само по знакот каде што е Сонцето, сепак наталната карта покажува каква е таа личност. Некој може да биде Риба, а да не биде ни малку емотивен по природа што никогаш не би поверувале – се зависи од останатиот распоред на планетите.