Помеѓу нив кавгите се загарантирани: Овие знаци воопшто не се поднесуваат

pixabay

Некои хороскопски комбинации се создадени за љубов, а некои се идеални за пријателство. Но за овие парови најдобро е никогаш да не се сретнат. Кај нив секогаш постои тензија, а кавгата е загарантирана.

ОВЕН

Тие не сфаќаат дека некој неможе нешто да направи. А кога се со Близнаци ги чувствуваат како “трн во око”. Ги кочат и неможат лесно да стигнат до целта.

БИК

Биковите лесно може да бидат разлутени од Јарец.

БЛИЗНАЦИ

Живите и комуникативни Близнаци многу тешко пронаоѓаат заеднички јазик со Рак.

РАК

Полн со љубов и нежности, чувствителниот рак никогаш неможе да се согласи со темпераментната Скорпија.

ЛАВ

ЛАВ и ЛАВ се невозможна комбинација. Големата желба за внимание е тоа што ги разделува.

ДЕВИЦА

Ако една Девица сретне друга Девица, настанува хаос. Девиците не го поднесуваат тоа.

ВАГА

Ниту еден знак не го сака почитувањето како Вагата. Сосема спротивно на Овенот. Тоа е една од причините зашто овие знаци не се поднесуваат.

раскинување
3 најчести караници пред раскинување!

СКОРПИЈА

Водолиите ги излудуваат Скорпииите бидејќи премногу фантазираат.

СТРЕЛЕЦ

Не поднесува досада и ред, па никако неможе да се согласи со Рак или Девица.

ЈАРЕЦ

Превртливите Ваги никогаш не се добар избор за Јарец.

ВОДОЛИЈА

Биковите кои секогаш амбициозно ги следат правилата и имаат организиран живот, многу им одат на нерви на Водолиите.

РИБИ

Креативната и чувствителна природа на Рибите не го трпи гласниот и еуфоричен Стрелец.