Жените родени во овие три знаци се вистински оган во кревет

Некои хороскопски знаци навистина се огнени во креветот, а меѓу нив се:

Скорпиите имаат поголем сексуален апетит од останатите знаци. Нивната жестока и страсна особина е видлива во сите аспекти на животот, посебно во спалната соба. Сексот со нив секогаш е возбудлив бидејќи секогаш пробуваат непто ново. За нејзе е важно да се обидете да ја насмеете, да и пратите знаци со погледот или случајно да ја допрете. Мажите кои ќе започнат сексуална врска со Скорпија треба да имаат силно либидо и да бидат подготвени добро да се испотат во спалната соба.

Жената родена во знакот на Бик е тврдоглава и никогаш нема да признае дека таа е иницијатор на сексот. На неа допирот и е многу важен. Нејзиниот сексуален нагон е природна појава па посветете внимание на допирање, мазење, па дури и на сензуална масажа.

Жената во знакот на Овен сака физички предизвик, а нема подобар предизвик од сексот. Сексуалниот апетит на Овенот го покренува адреналинот. Сака да освојува, а самиот секс за неа е секогаш исполнет со страст, игри и експериментирања.

Loading...