Автомото

Избор на производителот: најдобрите пет Mercedes-Benz кабриолети (Видео)

Mercedes-Benz има импресивна гама која го опфаќа речиси секој автомобилски сегмент. Од SUV до спортски, од луксузни до пик-ап автомобили, кои со голем успех...

Новиот Golf 1.5 TSI ACT Bluemotion троши како дизелаш!

Автомобилот е опремен со новиот 1.5 бензински мотор со технологија за деактивација на цилиндри (ATC), која дополнително ја намалува потрошувачката на гориво Volkswagen тврди дека...

Самовозечко возило на Uber усмрти пешак!

Во Тампа, Аризона, се случил сообраќаен инцидент со смртни последици откако автономно возило на Uber, удрило во жена. Колку што е познато, ова е...

Иднината на транспортот: Претплата на такси возења како на Netflix

Најголемиот конкурент на Uber, Lyft, на корисниците кои често ги користат нивните услуги им нуди нова можност – претплата со која за 200 долари...

Зошто не треба да оставате шише со вода во автомобил (Видео)

Повеќето луѓе во лето носат шише со вода и кога излегуваат од автомобилот, намерно или ненамерно, го оставаат во него. Но, тоа може да...

Златан Ибрахимовиќ и неговото Porsche 911 GT2 RS

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ, е забележан како на тренинг стигнува со нов автомобил Станува збор за перформантното Porsche 911 GT2 RS. Овој автомобил...

Автомобилска гума која произведува кислород

Goodyear развил футуристичка автомобилска гума Oxygene со жив мов кој расте на гумата Според тенденциите и очекувањата, до 2050 година повеќе од две третини од...

Погледнете го најголемиот билборд во светот

Огромниот билборд за новиот Ford EcoSport во Мадрид, Шпанија влезе во Гинисовата книга на рекорди Ford официјално влезе во Гинисовата книга за рекорди за поставен најголем билборд во...

По Formula 1, хостесите исчезнуваат и од саемите за автомобили?

Откако првите луѓе на Formula 1 одлучија да стават крај на традиционалното позирање на хостеси пред стартот на трките, убавите девојки може да исчезнат...

Удар за автомобилската индустрија: Судот одобри забрана за дизел возилата

Федералниот суд на Германија одлучи дека градовите во оваа државата имаат право да забранат движење на автомобили со дизел мотори во урбаните средини за...

Најново

Дневен хороскоп за 15 Јули (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close