web analytics

Автомото

Трикови кои ќе ви помогнат на автомобилот да не ви замрзнат прозорите, ретровизорите, бравата...

Не дозволувајте наутро да ви се појави проблем со замрзат автомобил. Животот ќе ви биде многу полесен ако ги превземете овие чекори кои ќе...

Германски екперти објаснуваат: Дали подобрите гуми треба да ги ставите како предни или задни...

Експертите кажуваат дека секогаш кога има можност, сопствениците на автомобили подобрите гуми треба да ги стават како задни гуми на автомобилот. Тоа е општо правило...
тесла, камион

Веќе нарачале од камионите на Тесла иако сеауште не е позната цената

Иако сеуште не се знае колку ќе изнесува цената на камионот од Тесла, кој во продажба ќе биде дури за две години, американските компании...

Што е подобро: Зимски или универзални гуми?

Статистиката покажува дека во Европа преку 80% од сопствениците на автомобили во текот на зимата монтираат зимски гуми. Сепак таа бројка постепено се намалува...

Индустриска тајна: Дали знаете зошто автомобилските гуми се секогаш црни?

Технологијата на големо напредува откако е измислен автомобилот и воведени се многу промени во производството. Но, една работа останала иста, автомобилски гуми се уште...
ферари

“теренецот” на Ферари е завршена работа, останало само едно отворено прашање

Шефот на Ферари "Sergio Marchionne" лично го потврдил произвофството на првиот кросовер од Ферари. Случајно или не, Sergio за Bloomberg изјавил дека се радува за...

Дали знаете за што служат овие точки на краевите од шофершајбната?

Сигурно сте ги приметиле овие точки кои што се на краевите од шофершајбната кај автомобилите. Најверојатно сте се запрашале за што служат. Овие точки или...
лада

Американци ја тестираа старата руска “лада” (Видео)

Рускиот блогер Павел Суслов од Калифорнија ги повикал своите двајца пријатели од Лос Ангелес да го повозат автомобилот "Лада од 1982 година". Павел на пријателите...
електрилен автомобил

Електричниот автомобил на Опел поминал 750 км без полнење на батерии

Со секоја нова генерација на електрични автомобили се заголемува и автономијата во возењето, а благодарение на ентузијастите кои сакаат да ги помрднат и границите,...
тесла, камион

Наскоро камион од “Тесла” без возач

Генералниот директор на "Тесла" најви презентација на камион без возач за 26 Октомври. "Американскиот производител на автомобили "Тесла" ќе го претстави својот нов камион кој...

Најново

Дневен хороскоп за 19 Јануари (петок)

ОВЕН Важно е да не зборувате премногу за своите деловни намери. Некој може да ве карактизира на погрешен начин или да ги употреби вашите изјави...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 15.01 – 22.01.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Контактите ќе бидат бројни, но нивниот карактер во емотивна смисла најчесто ќе биде површен. Затоа, за љубовта повеќе ќе зборувате отколку што ќе...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close