Автомото

Според германскиот ADAC дизел автомобилите, севкупно, се поеколошки од електричните!

Таканаречената афера Dieselgate наскоро би можела да се покаже како најголем технолошки блеф во историјата зад кој стојат глобалните политички, технолошки и финансиски интереси ADAC,...

Кој има предност на раскрсницата? – Ако сте искусен возач, одговорете точно! (Фото)

Ако сметате дека сте одличен искусен возач, тогаш нема да имате проблем точно да ја решите оваа загатка. Што мислите, кој има предност и кој...

Ова се ТОП 10 најбрзи сериски мотоцикли на светот (Фото)

Во светот на превозот на две тркала ова се десетте "ракети" всушност најбрзи моторцикли што мотоиндустријата ги нуди, од млазни мотори до класични агрегати. 1....

Новиот Golf 1.5 TSI ACT Bluemotion троши како дизелаш!

Автомобилот е опремен со новиот 1.5 бензински мотор со технологија за деактивација на цилиндри (ATC), која дополнително ја намалува потрошувачката на гориво Volkswagen тврди дека...
руски звер

ШАМАН 8Х8: За овој руски звер не постојат препреки! Оди по снег, вода, а...

Робустниот теренец може да носи тон ипол товар, а неговиот резервар собира 260 литри гориво. Како да излегол од филм научна фантастика. Руското теренско возило...
Nissan 370Z

Врвен квалитет: Nissan 370Z Roadster претворен во моќна моторна санка за снег! (Видео)

Со темелна преработка на 370Z Roadster, Nissan добил концептен автомобил кој e изложен на салонот за автомобили во Чикаго, а конечниот производ, кој стои...

Полицаец со вештачка интелигенција: Ford поднесе патент за автономен полициски автомобил

Сосема е сигурно дека наскоро доaѓаат автономните возила за споделено возење на Uber, како и такси и возила за испорака. Но, тоа не се...
Голф 1

Купил Голф 1 за 500 евра, го средил и сега го продава 19.000 евра...

Во 1976 година на пазарот се појави GOLF GTI и чинеше 13.850 германски марки. Љубителите на автомобили биле шокирани кога на социалните мрежи се проширила...
Crosshelmet X1

Crosshelmet X1 – кацига на иднината (Фото + Видео)

Кацигите за мотоциклистите стануваат сé покомплексни. Во последниве години, многу start-up компании се обиделе да инсталираат нова технологија во нив, како што се head-up...

Зошто не треба да оставате шише со вода во автомобил (Видео)

Повеќето луѓе во лето носат шише со вода и кога излегуваат од автомобилот, намерно или ненамерно, го оставаат во него. Но, тоа може да...

Најново

Дневен хороскоп за 15 Јули (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close