Автомото

Причината зошто Британците возат по левата страна стара неколку века!

Освен возачите во Велика Британија, околу 35 проценти од светската популација вози на левата страна од патиштата. Станува збор претежно за земји кои се...

Автомобилска гума која произведува кислород

Goodyear развил футуристичка автомобилска гума Oxygene со жив мов кој расте на гумата Според тенденциите и очекувањата, до 2050 година повеќе од две третини од...

Кои автомобили се „проблем“ за домашниот буџет?

При купување на автомобил, секој просечен човек, освен на некои специфични функционални и естетски елементи, посебно внимание посветува и на трошоците за одржување на...

Германски екперти објаснуваат: Дали подобрите гуми треба да ги ставите како предни или задни...

Експертите кажуваат дека секогаш кога има можност, сопствениците на автомобили подобрите гуми треба да ги стават како задни гуми на автомобилот. Тоа е општо правило...

Новиот Golf 1.5 TSI ACT Bluemotion троши како дизелаш!

Автомобилот е опремен со новиот 1.5 бензински мотор со технологија за деактивација на цилиндри (ATC), која дополнително ја намалува потрошувачката на гориво Volkswagen тврди дека...
Crosshelmet X1

Crosshelmet X1 – кацига на иднината (Фото + Видео)

Кацигите за мотоциклистите стануваат сé покомплексни. Во последниве години, многу start-up компании се обиделе да инсталираат нова технологија во нив, како што се head-up...

Трикови кои ќе ви помогнат на автомобилот да не ви замрзнат прозорите, ретровизорите, бравата...

Не дозволувајте наутро да ви се појави проблем со замрзат автомобил. Животот ќе ви биде многу полесен ако ги превземете овие чекори кои ќе...

Охрабрувачки вести пристигнаа за сите фанови на легендарниот Михаел Шумахер

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер веќе четири години на големо се бори за својот живот. Легендарниот Германец, на 29. септември 2013. година во...

Избор на производителот: најдобрите пет Mercedes-Benz кабриолети (Видео)

Mercedes-Benz има импресивна гама која го опфаќа речиси секој автомобилски сегмент. Од SUV до спортски, од луксузни до пик-ап автомобили, кои со голем успех...
ауди

Ако се откажете од стариот дизел автомобил, ќе добиете 10.000 евра

Ауди за клиентите во Германија подготвува пакет стимулативни мерки, како би ги замениле старите дизел автомобили со некој од новите модели од овој бренд. Така...

Најново

Дневен хороскоп за 15 Јули (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close