web analytics

Автомото

руски звер

ШАМАН 8Х8: За овој руски звер не постојат препреки! Оди по снег, вода, а...

Робустниот теренец може да носи тон ипол товар, а неговиот резервар собира 260 литри гориво. Како да излегол од филм научна фантастика. Руското теренско возило...

Ова се ТОП 10 најбрзи сериски мотоцикли на светот (Фото)

Во светот на превозот на две тркала ова се десетте "ракети" всушност најбрзи моторцикли што мотоиндустријата ги нуди, од млазни мотори до класични агрегати. 1....

8 задолжителни нешта во еден автомобил

Некои од нив пред само 10-тина години претставуваа луксуз Не толку одамна бришач на задното стакло или електричен пакет за задните стакла беше дел од...
ферари

“теренецот” на Ферари е завршена работа, останало само едно отворено прашање

Шефот на Ферари "Sergio Marchionne" лично го потврдил произвофството на првиот кросовер од Ферари. Случајно или не, Sergio за Bloomberg изјавил дека се радува за...
тесла, камион

Веќе нарачале од камионите на Тесла иако сеауште не е позната цената

Иако сеуште не се знае колку ќе изнесува цената на камионот од Тесла, кој во продажба ќе биде дури за две години, американските компании...

Elon Musk го најави новиот модел на Тесла автомобилите

Првите автомобили на моделот Тесла 3 се веќе готови и подготвени за на пазарот. Ова го изјави сопственикот на Тесла Моторс Elon Musk Elon Musk на...

Германски екперти објаснуваат: Дали подобрите гуми треба да ги ставите како предни или задни...

Експертите кажуваат дека секогаш кога има можност, сопствениците на автомобили подобрите гуми треба да ги стават како задни гуми на автомобилот. Тоа е општо правило...
лада

Американци ја тестираа старата руска “лада” (Видео)

Рускиот блогер Павел Суслов од Калифорнија ги повикал своите двајца пријатели од Лос Ангелес да го повозат автомобилот "Лада од 1982 година". Павел на пријателите...

Причината зошто Британците возат по левата страна стара неколку века!

Освен возачите во Велика Британија, околу 35 проценти од светската популација вози на левата страна од патиштата. Станува збор претежно за земји кои се...

Охрабрувачки вести пристигнаа за сите фанови на легендарниот Михаел Шумахер

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаел Шумахер веќе четири години на големо се бори за својот живот. Легендарниот Германец, на 29. септември 2013. година во...

Најново

Дневен хороскоп за 18 Февруари (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Не дозволувајте во нечие друштво да ви недостига фантазија и емотивна инспирација. РАБОТА: Прифатете корисна идеја и покажете спремност на заедничкиот деловно финансиски договор. ЗДРАВЈЕ:...
Неделен Хороскоп

Неделен Хороскоп 12.02 – 18.02.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Знаете дека можете повеќе и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па не е ни вашата најдрага...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close