Дневен хороскоп за 12 Февруари (понеделник)

Дневен хороскоп

ОВЕН

ЉУБОВ: Делувате напнато, почнува да ви смета нечие присуство или арогантно однесување. Не сакате да ги смалите своите критериуми.

РАБОТА: Понекогаш не е лесно да се препознае тим кој победува и потенцијална загуба. Внимателно анализирајте ги одговорите коие ги добивате од своите соработници.

loading...

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте некои напорни или стресни ситуации кои ве заморуваат.

БИК

ЉУБОВ: Доколку не гледате добро решение, полекајте да се стишат негативните страсти. Не го зоштрувајте својот однос со саканата личност.

РАБОТА: Се наоѓате под одреден психолошки притисок. На крај, морате да разликувате морална од физичка храброст.

ЗДРАВЈЕ: Важно е да акумулирате позитивна енергија.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Во љубовниот однос повеќе ви смета партнеровата еуфорија во однесувањето, отколку чувството на несигурност.

РАБОТА: За да ги сочувате своите деловни интереси, неопходно е да се послужите со малку лукавост. Бидете внимателни, пред да ги откриете своите намери.

ЗДРАВЈЕ: Важно е да ја контролирате својата енергија.

РАК

ЉУБОВ: Доколку ви е важно да го разубавите односот со саканата личност, нема причина да поставувате погрешни прашања и да предизвикувате провокативни ситуации.

РАБОТА: Не ги затварајте очите пред фактите и не ја замолчувајте личноста која се обидува да ве насочи во позитивен правец.

СОВЕТ: Важно е некој да ужива во вашето присуство и да се радува на вашите идеи. Потребна ви е поддршка.

ЛАВ

ЉУБОВ: Кај себе поттикнувате истражувачки дух и добар вкус. Добро ќе ви дојде емотивна средба и некоја омилена забава.

РАБОТА: Важно е правилно да ги истакнете своите професионални способности, но не и да ги загрозувате интересите на некој друг за да ги остварите своите цели.

СОВЕТ: Подобрете ја својата психофизичка рамнотежа.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Сочувајте ја присебноста пред саканата личност. Нема причина да се однесувате неприкладно со своите коментари.

РАБОТА: Имате впечаток дека околината посветува внимание на некои споредни случувања. Важно ви е да ги избегнете негативните последици.

СОВЕТ: Добро ќе ви дојде добар сон, посветете внимание на соновите.

ВАГА

ЉУБОВ: Потрудете се да ги остварите Вашите емотивни намери или да стекнете нечија љубов. Искористете го Вашиот шарм, но и Вашиот разум.

РАБОТА: Состанокот со едно лице ги потврдува вашите прогнози. Новиот бизнис-финансиски успех делува како голем поттик за вашата околина.

СОВЕТ: Добро ќе ви дојде одмор во природа или некоја спортска активност.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Доволно е само позитивна стимулација или внатрешен импулс, за да почувствувате голем емотивен ентузијазам што ќе ве приближи до драгиот човек.

РАБОТА: Ако сте доволно ефикасни, ќе добиете нова “добивка” и морално задоволство. Не пропуштајте добра можност.

СОВЕТ: Вие сте во одлична психо-физичка форма.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Делувате вознемирено, не дозволувајте некој да ве измами. Емоционална авантура или патување до непознатото, има своја “цена”.

РАБОТА: Потребни ви се доверливи информации за можностите за бизнис. Прифатете ја утешната варијанта, како инвертор за нова фаза на преговори.

СОВЕТ: Обидете се да акумулирате позитивна енергија.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Партнерот се обидува да ви помогне или да Ве расположи со неговите идеи. Прифатете позитивен стимул и нечие присуство.

РАБОТА: Располагате со погрешни информации, така што вашите предвидувања звучат неубедливо. Побарајте нечиј совет.

СОВЕТ: Добро ќе ви дојдат повеќе часови сон.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Имате впечаток дека некои работи се случуваат без ваше знаење, внимателно анализирајте ја приказната која што некој ви ја кажува и внимавајте на она што се крие меѓу редови.

РАБОТА: Соработниците немаат доволно слух за нови идеи, а притисокот од ваша страна создава спротивен ефект. Стрпливо почекајте за подобри услови.

СОВЕТ: Акумулирајте позитивна енергија

РИБИ

ЉУБОВ: Нема причина да се однесувате премногу строго кон вашето семејство, па затоа прифатете нечие извинување. Покажете дека имате доволно разбирање.

РАБОТА: Некој не обрнува внимание на Вашиот деловен авторитет или на коментарите кои ги давате. Потребно е да воспоставите подобар модел за успешна комуникација.

СОВЕТ: Избегнувајте деструктивно однесување и лоши навики.

loading...