Дневен хороскоп за 13 Февруари (вторник)

Дневен хороскоп

ОВЕН

ЉУБОВ: Нема потреба да измислувате изговори кои може да ве престават во погрешно светло пред блиската личност.

РАБОТА: Доколку неможете да остварите задоволително ниво во комуникацијата и преговорите со соработниците, посветете внимание на самосталните работи.

loading...

ЗДРАВЈЕ: Обратете внимание на здравата исхрана.

БИК

ЉУБОВ: Сочувајте ја самоконтролата, подобро е да не го провоцирате партнерот на взаемно докажување. Работите лесно може да излезат од контрола.

РАБОТА: Потребно е правилно да ги согледате различните аспекти на случувања на деловна сцена и својата улога или можност.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на правилна исхрана.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Вашата гордост избива на површина, а тоа претставува лош предзнак во однос со саканата личност. Неможете секогаш да ја наметнувате својата волја.

РАБОТА: Важно е да го направите она што е неизбежно во деловно – финансиската соработка, како и да ги почитувате основните правила.

ЗДРАВЈЕ: Обидетесе правилно да ја контролирате својата креативна енергија.

РАК

ЉУБОВ: Расположени сте за средба со личност која емотивно ве исполнува со убави мисли и позитивна енергија

РАБОТА: Секогаш постои лесен и тежок начин до успехот, поради тоа прифатете ја добрата идеја која ви ја предложуваат соработниците.

ЗДРАВЈЕ: Поттикнете кај себе позитивно расположение и самодоверба.

ЛАВ

ЉУБОВ: Партнерот нема доволно разбирање за вашите емотивни потреби, па не посветува внимание на вашите несогласувања.

РАБОТА: Понекогаш вашето самоволие или претерана енергичност делуваат иритирачки на околината. Не дозволувајте некој да ве натера на компромини.

ЗДРАВЈЕ: Потребно е да ја подобрите концентрацијата.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Важно е да делувате доволно убедливо пред саканата личност. Некој изненадно може да почне да ви поставува двосмислени прашања.

РАБОТА: Не дозволувајте другите да ви наметнуваат различни обврски. Продолжите да се придржувате до распоредот.

ЗДРАВЈЕ: Добро че ви дојде добар сон.

ВАГА

ЉУБОВ: Нема причина наивно да верувате во нечии ветувања или во ласкави комплименти кои ги добивате. Големиот емотивен занос знае да прелаже.

РАБОТА: Избегнувајте ситуации кои го надминуваат вашето знаење или практично искуство. Важно е да ја задржите вашата деловна позиција.

ЗДРАВЈЕ: Применете некоја од техниките на психолошко опуштање.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Во средба со блиска личност, избегнувајте чувствителни теми или прашања кои представуваат вовед во нова расправија.

РАБОТА: Новите деловни случувања ги поврзувате на погрешен начин, а нечие однесување го толкувате во склад со своите потреби.

ЗДРАВЈЕ: Неоптоварувајте се со тешки мисли.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Нема потреба да ги прикривате своите намери пред блиската личност, остајте ги работите да си течат по свое.

РАБОТА: Се остваруваат вашите деловни прогнози, чувствувате голема самодоверба во средба со соработниците.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ви одговара прошетка во природа.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Нема потреба да создавате илузии или да имате големи емотивни очекувања од лице кое не го знаете доволно.

РАБОТА: Важно е да не зборувате премногу пред некој кој може да ве карактеризира на погрешен начин.

СОВЕТ: Важно е да се подобри психофизичката форма.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Во емоционален живот некој те возбудува и го привлекува твоето внимание. Сепак, засега, не го прифаќате.

РАБОТА: Со неколку добри потези, можете да направите многу повеќе од вашите соработници или бизнис конкуренти.

СОВЕТ: Доброто расположение доаѓа од емоционалната афирмација.

РИБИ

ЉУБОВ: Лицето кое ве прифаќа со вистински симпатии има позитивно влијание врз вашето расположение и нови одлуки.

РАБОТА: Некој директно ви кажува дека сè има своја цена и да не очекувате премногу од нови бизнис и финансиски преговори.

СОВЕТ: Ќе ви годи некој вид на психолошка релаксација.

loading...