Дневен хороскоп за 14 Февруари (среда)

Дневен хороскоп

ОВЕН

ЉУБОВ: Треба да имате повеќе разбирање за саканата личност. Има работи кои не можат лесно да се објаснат. Затоа бидете повеќе трпеливи.

РАБОТА: Немојте да дозволите да Ве испровоцираат нечии постапки или некоја невистина. Сочувајте ја присебноста пред соработниците.

loading...

СОВЕТ: Обрнете внимание на правилната исхрана. Конзумирајте повеќе витамини и течности.

БИК

ЉУБОВ: Нема причина да се однесуваш премногу строго кон некој што има добра намера, но не успева да ти го покаже емотивното искуство.

РАБОТА: Потребна е претпазливост, но нема причина за претерување. Соработниците имаат право на поинаков став и интерес.

СОВЕТ: Опуштете се во друштво на блиски луѓе.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Неможете да мерите нечии придонеси врз основа на личните критериуми. Посветете внимание на различните ситници кои влијаат врз впечатокот кон една драга личност.

РАБОТА: Добивате различни овластувања. Прецизноста и снаодливоста во комуникацијата ви помагаат да ги остварите своите цели.

СОВЕТ: Важно е да ги усогласите желбите и можностите.

РАК

ЉУБОВ: Во дијалогот со саканата личност имате добра процена и важно ви е да го кажете мислењето во различни ситуации.

РАБОТА: Потребни ви се доверливи информации кои ветуваат успешна соработка на различни нивоа или нови деловни добивки.

СОВЕТ: Избегнувајте обврски кои дополнително ве заморуваат.

ЛАВ

ЉУБОВ: Без нечие присуство чувствувате емотивна празнина. Тешко ви е јасно да ги изразите своите чувства.

РАБОТА: Вашиот поволен став делува разумно, но потребна ви е нечија поддршка. Покажете дека сте одлучни во своите намери.

СОВЕТ: Следете го својот внатрешен глас.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Не дозволувајте некој емотивно да ве залажува. Потребни ви се бројни критериуми при избор на блиско друштво.

РАБОТА: Имате добри деловни идеи и предложувате корисни решенија, но некој од соработниците несака да потпадне под вашето влијание.

СОВЕТ: Потрудете се да ја подобрите концентацијата

ВАГА

ЉУБОВ: За среќа, љубената личност го познава вашиот вкус и умее да ве задоволи на различни начини. Уживајте во вашиот свет на интимност.

РАБОТА: Некој е на ваша страна, но тоа не е доволно за целосно остварување на вашите деловни цели. Не дозволувајте некој да ве оптоварува.

СОВЕТ: Ќе уживате во прошетка или некоја спортска активност.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Потребно е да разберете нечија слабост. Немојте да бидете премногу строги во критериумите што ги поставувате.

РАБОТА: Некој се обидува да ве натера да верувате во вашите добри намери, но Вам Ви е јасно дека работите изгледаат поинаку од она што ви се презентира.

СОВЕТ: Потрудете се да го разубавите вашето расположение.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Покажете му на вашиот партнер дека имате многу повеќе од убави манири. Некој внимателно ги анализира Вашето однесување и постапки.

РАБОТА: Бизнис успехот зависи од вашите постапки со соработниците, затоа направете се што е потребно за да ја добиете нивната доверба.

СОВЕТ: Важно е да се постигне психолошка рамнотежа.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Дозволете си себеси некоја омилена забава или различна содржина што се граничи со добар вкус.

РАБОТА: Доколку трпите неуспех променете ја сегашната ситуација во насока која одговара на вашиот интерес.

СОВЕТ: Нема причина за претерана загриженост.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: За жал, партнерот не може да ги исполни сите ваши “слатки соништа”. Сакате поголемо разбирање и бесконечно внимание.

РАБОТА: Нема потреба да ги докажувате Вашите способности во погрешни ситуации или кога нема услови за еднаквост.

СОВЕТ: Сочувајте го вашето лично достоинство, секогаш постои подобар излез.

РИБИ

ЉУБОВ: Не сакате некој да Ви поставува нови услови, доволно сте свесни да ги исполните своите ветувања. Вас ве иритира тоа што некој не Ви верува.

РАБОТА: Нови случувања или нечие присуство може да Ве успорат во спроведувањето на бизнис плановите, но успехот има релативно значење во друштвото на соработниците.

СОВЕТ: Добро би Ви дошло некоја лесна диета.

 

loading...