Еве што ве чека во љубовта и на работа од 1. до 7. јануари

Еве што ве чека во љубовта и на работа од 1. до 7. јануари

Полниот Месец во знакот на Рак во понеделник, ќе се погрижи да ги почувствувате сите чувства кои можете да ги чувствувате кога станува збор за важиот романтичен живот. До каде сте подготвени да ја покажете вашата ранливост и емоции, до таму можете да очекувате да бидете наградени за тоа. Во среда, Венера ќе биде во соврше агол со Нептун, кој ќе ги зачини сите романси и оние кои се подготвуваат. Поради поврзувањето на Марс и Јупитер, во сабота, сè ќе биде полно со страст!

ОВЕН

Во средината на неделата очекувате успех на работа, како и паричен тек. Обидете се да ја одржите вашата љубомора под контрола. Ако сте слободни, ќе се сретнете со некој интересен за празничните денови.

БИК

Вашата идеја за отпочнување на сопствен бизнис е бавна, но полека но сигурно започнувате со конкретни црти. Партнер ви подготвува изненадување кои ќе ве остави без зборови. Зголемете ја количината на витамини и добар сон.

БЛИЗНАЦИ

Со мислите одамна сте одлутани кон работното место, но обидете се да се концентрирате малку повеќе за да ги завршите годипните обврски. Кога станува збор за решавање на љубовните проблеми, секогаш се потпирате на логиката. Можеби овој пат можете да го слушате срцето.

РАК

Добро размислете колку се исплати да сокриете од вашиот колега важни информации. За празниците ве очекува посета од личност која не ни замислувате дека ќе ве посети. Внимавајте со алкохолот.

ЛАВ

Чувајте ги генијалните бизнис идеи за четврток или петок, бидејќи тогаш најдобро ќе ги достигнете вашите претпоставени. За викендот, ќе бидете особено романтични и ќе уживате во споделувањето на нежност со вашиот партнер.

ДЕВИЦА

Вашето мислење е високо ценето и овој период е особено поволен кога станува збор за меѓучовечки односи на работното место. Вие сте окупирани со обврски и вашиот партнер може да се чувствува малку запоставен.

ВАГА

Ова е период кога ќе имате доволно време да се посветите на себе и искористите го на вистинскиот начин. Ѕвездите ќе се насмеат за вас за време на викендот и сè ќе биде како што сакавте. На крајот на следната недела, очекувајте деловна понуда.

СКОРПИЈА

Можете да очекувате повик кој долго време беше без надеж. Може да има мали проблеми со партнерот, но не грижете се за тоа. Се ќе си дојде на свое место.

СТРЕЛЕЦ

Твојата решеност е онаа која ќе те доведе до успех. Само важно е да одите чекор по чекор. Кога станува збор за љубов, престанете да гледате назад во минатото и почнете да гледате кон иднината. Она ви спрема убави работи.

ЈАРЕЦ

На љубовен план ве очекува пресврт што ќе влијае на вашите идни планови. Не плашете се – се работи за добри работи. Член на семејството има некои проблеми и не двоумете се да му помогнете. Искористете го одморот за празниците да го одморите не само вашето тело, туку у душата.

ВОДОЛИЈА

Не влегувајте во дискусии со вашите претпоставени, за да не го загрозите вашиот статус на работа. Новиот познаник може да стане вистинско пријателство или дури и љубов. Пазете се од настинки.

РИБИ

Во некои проблеми, подобро е да стоите на страна. Ова треба да се има на ум во случај на комплицирани меѓучовечки односи на работното место. Слободните членови на знакот дури и не знаат дека нивната душа е близу до нив веќе некое време.