Хроника

Страшна несреќа на жичара: Луѓе летале во воздух (видео)

Не ни помислувале дека ќе им се случи вакво нешто... Страшна несреќа се случила во еден скијачки центар во Грузија. Се појавил проблем со жичарата, па...

Ја примиле во болница и почувствувале чуден мирис: Таа починала, а медицинските сестри паднале...

Глорија ја нарекле "токсична дама" и после три аутопсии незнаеле од што починала. Глорија Рамирез стигнала во болница. Докторите почнале да ја прегледуваат, а медицинските...

Хорор во кафез: Тигар го изеде тренерот (вознемирувачко видео)

Работник во кинеската зоолошка градина, кој во метален кафез го дресирал тигарот за циркуз претстава, починал откако дивата мачка го нападнала и убила. Службениците од...

13 годишно девојче извршило самоубисто поради серија?: Еден ден преходно на училиште направила нешто...

Еден ден пред самоубиството, тинејџерката Лили Ме Шарп се преправала дека се обесила во училишниот тоалет, а инспирирана била од контаверзната Нетфликс серија. Таа често...

КАВГА КОЈА ЗАВРШИ КОБНО: Го заклал другарот поради расправија околу Меси и Роналдо!

Роденденската забава во селото Наласопара, еден од најголемите индиски градови во Мумбаи, се претвори во трагедија поради кавгата помеѓу двајца пријатели, за тоа кој...

Брат и сестра боледуваат од ист вид на тумор и делат иста болничка соба:...

Момчето и девојчето се снимени кон крајот на јануари во нивната болничка соба во Отава откако докторите му соопштиле на семејството дека туморот кој...

Тајна чувана 30 години: Полиција влезе во станот на една пензионерка која живеела сама,...

Загрижените соседи повикаа полиција поради 77 годишната пензионерка која живеела сама во украинскиот град Миколаев. Влегоа во нејзиниот стан, а не ни очекуваа дека...

Поради една јога вежба 4-годишно девојче останало парализирано (видео)

Едно четиригодишно девојче од Кина останало парализирано откако на часот по танцување направила една јога вежба. На снимката од безбедносните камери се гледа како девојчето...

Преживел смртна казна: Седна на стол за извршување на смртната казна, а потоа се...

Дојл Лим Хам (61), затвореник од Алабама го "преживеал" извршувањето на смртната казна. Сепак, неговиот адвокат вели дека Хам претрпел силни болки додека се...

Татко монструм! Му го пресекол вратот на 2 годишниот син, а потоа …

Еден маж од Чикаго во средата со помош на кујнски нож му го пресекол вратот на својот две годишен син, бидејќи детето трчало низ...

Најново

Дневен хороскоп за 25 Март (Недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Проблемите може да се поправат, но исклучиво во договор со блиска личност. Простете му на партнерот за ситните пропусти. РАБОТА: Неизвесноста во деловните преговори...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 19.03 – 25.03.2018

ОВЕН ЉУБОВ: За другите ќе бидете интересни, заводливи и шармантни. Со сите тие карактеристики можете да остварите добри познанства, а можеби и многу повеќе. Не...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close