Хроника

Застрашувачки факти за жртвите од Титаник кој со години се криени од луѓето

Од премиерата на филмот "Титаник" во 1997 година, целиот свет е опседнат да дознае што точно се крие во вистинската приказна за потонатиот брод...

Пред 23 години тигар му го одгризал пола лице, сега решил да покаже како...

Во текот на годината тој бил на неколку операции, но обидите за реконструкција на левата страна од неговото лице не поминале успешно. Локланиот рибар од...

Првиот бакнеж од нејзиниот нов дечко беше фатален: “Умре многу брзо после него” (Фото)

Мирјам Дукре Лемај се заљуби само неколку дена пред да го загуби својот живот. Првиот бакнеж од нејзиниот нов дечко ја чинеше живот, иако...

Руски астронаут знаел дека ќе умре во вселената: Неговите последни зборови ја замрзнуваат крвта...

Сојуз 1 бил првиот лет со човечки екипаж во склоп на Советскиот вселенски програм. Леталото е лансирано во орбитата пред 51 година, во април...

Преживел смртна казна: Седна на стол за извршување на смртната казна, а потоа се...

Дојл Лим Хам (61), затвореник од Алабама го "преживеал" извршувањето на смртната казна. Сепак, неговиот адвокат вели дека Хам претрпел силни болки додека се...
абортус

Најморничавото видео кое сте го погледнале во животот: Вака изгледа абортус! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Абортус или пометнување е прекин на бременост. За абортусот не постои единствено гледиште. Бранителите на абортусот своето гледиште го темелат на тоа дека жената...

Нивната ќерка престанала да ползи, а потоа ја дознале тажната вистина (видео)

Малата Холи Чендлер била како и сите други бебиња, додека нејзината мајка после нејзиниот роденден не забележала нешто загрижувачко. Елејн забележала дека нивната ќерка престанала...
Кајли Мебјруи

Силувал и убил 6 годишно девојче, во затвор го чекала казната

74 годишниот Грегори Кит Дејвис од Австралија пред 33 години го силувал и убил 6 годишното девојче Кајли Мејбури. 32 години полицијата трагала по...

Снимка од која се ЗГРОЗИ светот: Како можат родителите да му го прават ОВА...

На интернет се појави снимка која ги загрижи сите луѓе кои ја погледнаа. Видеото потекнува од некоја Азијска земја, а покажува нешто ужасно - тетовирање...

Се започнало кога имала 12 години, 16 годишна девојка е силувана повеќе од 43,200...

Карла Јакинто беше невина 12-годишна девојка која мислеше дека ја пронашла љубовта на нејзиниот живот. Постариот човек кој и ветувал "брда и планини", дека...

Најново

Дневен хороскоп за 12 Јули (Четврток)

  ОВЕН ЉУБОВ: Се наоѓате под притисок, морате да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира однесувањето на партнерот. РАБОТА: Продолжената расправија илустрира ваша несигурност или немоќ...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close