СТРАШНО: Татко претепа дете(1), докторите се борат за неговиот живот!

СТРАШНО: Татко претепа дете(1), докторите се борат за неговиот живот!

15-месечно момче од Подгорица беше примено во одделението за интензивна нега во Детската болница, со повреди на неговата глава, опасни по живот.

Детето е сериозно повредено во болницата, а лекарите се борат за неговиот живот. Од болницата неофицијално е соопштено дека детете е примено без срцев пулс и дека е реанимирано, а се проверува дали детето има и внатрешни повреди.

loading...

Полицијата ја уапси мајката на детето Јелена Јовиќ и таткото на момчето Нермин Сисиќ. Нивното судење го води високиот државен обвинител Зоран Вучиниќ. Според неофицијални информации од “Vijest”, od полицијата се сомневаат дека очувот брутално го истепал момчето.

loading...