web analytics

Интересно

Голфот

Верверички му го демолирале Голфот и направиле складиште за лешници

За време на годишниот одмор, кој го искористил за патување во Азија на кое бил отсутен повеќе од месец дена, 25 годишниот Andrew Wilkins...

8 едноставни и корисни совети кои еден ден можат да ви го спасат животот!

Не би било погрешно да се каже дека живееме во најмирниот период на историјата! Но, фактот дека остануваат исти, е дека светот е опасно...

Креаторот на црвените киосци доби награда за животно дело

Познатите црвени, но и зелени киосци кои што беа распространети низ сите градови на поранешна СФРЈ се врежани во сеќавањето на постарите. Потполно заслужено...

Фантастична снимка од метеор кој прелетал над САД: Прелетал 6 држави и предизвикал земјотрес...

Луѓето останале присебни и ја снимиле необичната појава на небото. Метеорт прелетал на Мичиген и предизвикал земјотрес во тој регион. Експертите наведуваат дека светолоста која се...

Мајка вечерала со идниот зет: Кога после неколку дена нашла фотографија, останала без зборови...

Дали верувате во судбина. Некој мисли дека судбината всушност е нашиот избор. А како ќе ја објасните оваа приказна ако судбината не е вмешана...

Доколку споделувате ваква содржина на Facebook, можете да завршите во затвор

На социјалните мрежи во денешно време се споделуваат секаков вид на датотеки, меѓу кои што се споделуваат и видео снимки и фотографии од сексуално...

Експертите предупредуваат: За 200 години нема да има живи суштества на земјата

Според експертите за 200 години нема да има живи суштества на Земјата, бидејќи условите за живеење ќе бидат неподносливи, предупредуваат американски и британски научници. Луѓето...
развод

Побарал развод бидејќи сопругата се бањала само еднаш годишно

Додека биле во врска таа се бањала еднаш неделно, но после венчавката состојбата се влошила, тврди сопругот. Најпрво почна да се бања еднаш месечно,...

Запознајте ги брадестите дами кои ветија дека никогаш нема да се избричат! (Фото)

Родовите повеќе не се толку строго дефинирани како што беа порано. Сега, луѓето почнуваат да го прифаќаат фактот дека родот постои во спектарот и...
Oymyakon

Oymyakon е најладно место на светот ? (Фото)

Oymyakon, далечно сибирско село кое се смета за досега најстудено населено место на светот, оваа година ги руши дури и своите стандарди на екстремно...

Најново

Дневен хороскоп за 20 Јануари

ОВЕН Денешниот ден најубаво е да го преспиете. Не се обесхрабрувајте, има луѓе околу вас кои знаат да ја ценат вашата личност и неизмерно ве...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 15.01 – 22.01.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Контактите ќе бидат бројни, но нивниот карактер во емотивна смисла најчесто ќе биде површен. Затоа, за љубовта повеќе ќе зборувате отколку што ќе...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close