web analytics

Интересно

Што е тој сноп светлина над пирамидата? (Видео)

Додека со семејствто го разгледувал Chichen Itzа, древниот град на Маите, Hector Siliezar успеал да направи неверојатна фотографија. Скоро три години од случувањето, конечно...

Како успева магијата?

Магионичарите добро ги познаваат сите слабости на публиката и вешто го користат тоа. Но како успеаваат да не измамат? Во една студија научниците се обидуваат...

Неверојатни кенгур чизми

Големите умови не престануваат да создаваат нови интересни работи. Овој пат тие креираа неверојатни кенгур чизми, кои ве трансформираат во човечки кенгур.  

Кометите ги донеле клучните состојки за живот?!

Веќе подолго време се претпоставува дека животот на Земјата настанал благодарение на кометите кои ги донеле клучните состојки за нашето постоење на оваа планета....

Животот во 45 лекции

"Со цел да ја прославам својата долговечност, напишав колумна за највредните нешта во животот", изјавила Regina Bret, стара 90 години која е поранешен новинар...

Како гори оган во вселената? (Видео)

Астронаутите од Меѓународната вселенска станица (ISS) успеале да го изгасат пожарот од експериментот, чија цел била да ги проучат карактеристиките на оганот и пламенот...

Шопингот не не прави среќни

Дали преостанатите пари во вашиот паричник со задоволство би ги потрошиле за да си купите нови чевли или да поминете убаво време со пријателите?...

Чудна работа теле со шест нозе

Еден сточар од Северна Каролина, Мајк Филдс, се шокирал кога открил дека неговата крава се отелила, но отелила теле со шест нозе. ...

Дали може да контролирате што сонувате!?

Научниците започнале студија која има за цел да утврди дали е возможно да се влијае врз она што сонуваме. За потребите на студијата изработиле апликација...
илустрација

На кого најпрво би му помогнале на оваа слика? Тоа открива нешто интересно за...

Дали сте со традиционални ставови, внимателни и доверливи или можеби им верувате на животните повеќе отколку на луѓето... Погледнете ја илустрацијата и искрено одговорете на...

Најново

Дневен хороскоп за 22 Февруари (четврток)

ОВЕН ЉУБОВ: Ви пречи чувството на монотонија кое се појавува во односот со саканата личност и впечатокот дека сте запоставени во нечии планови. РАБОТА: Чувствувате потреба...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 19.02 – 25.02.201

ОВЕН ЉУБОВ: Без оглед на тоа што ви се намалува љубовното расположение, во срцето сепак ќе имате малку задоволство. Можеби нема да има многу љубовни...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close