web analytics

Интересно

Поради недостаток на кислород во крвта имаат сина кожа

Семејство кое од почетокот на 19 век живеело изолирано во источен Кентаки, веќе со децении создава потомци чива кожа е со сина боја....
вода

Издржал без воздух под вода дваесет минути

Петар Колат, швајцарски нуркач го задржал здивот под вода 19 минути и 21 секунда, со што влегол во Гинисовата книга на...

Каде го изгубивме човештвото?

Каде исчезна човештвото во овој 21 век, каде исчезна човечката доброта и љубовта од човек кон човек? Каде исчезнаа храброста и гордоста, каде исчезна,...

Дете преживеало пад од 17-ти кат

  Четиригодишно момче вчера за чудо преживеало пад од 17-тиот кат на хотел во Мајами. Полицијата известила дека малиот Џои...

Што значи ако видите кесичка полна со вода пред нечија влезна врата!?

Дали некогаш сте слушнале за трик против досадните муви, кој нема да ја уништи вашата скара во дворот? Овој трик успева секој пат и...

Најстрашната патека на светот! (Видео)

Видео снимката од планината Хуа едновставно ќе ве остави без здив. Нејзината екстремна висина е нешто кое секојдневно привлекува голем број на авантуристи. Оваа...

Мајмун украл фото-апарат и се сликал сам (видео)

Црн макаки мајмун се овековечил со фотографии "мајмунаска работа" во националниот парк во Индонезија. Го украл фото-апаратот на англискиот фотограф...

Мајка и ќерка се породиле на ист ден и во исто време

Мајка и ќерка од Сирија, Фатима (42) и Гаде (21) Биринци, пред три години ја напуштиле својата земја поради војната и засолниште нашле во...

Полугол маж и влетал во кадар на Клинтон (Видео)

За време на едно фотографирање на државниот секретар Хилари Клинтон со лидерот на Хонг Конг, Доналд Цанг, позади нив претрчал полугол маж....

Читање на мислите е возможно со соодветни апарати?

Напредокот на апаратите за снимање на мозокот овозможило да се знае која слика ја гледаат доброволците кои се пријавиле за научното истражување. Со...

Најново

Дневен хороскоп за 22 Февруари (четврток)

ОВЕН ЉУБОВ: Ви пречи чувството на монотонија кое се појавува во односот со саканата личност и впечатокот дека сте запоставени во нечии планови. РАБОТА: Чувствувате потреба...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 19.02 – 25.02.201

ОВЕН ЉУБОВ: Без оглед на тоа што ви се намалува љубовното расположение, во срцето сепак ќе имате малку задоволство. Можеби нема да има многу љубовни...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close