Дневен хороскоп за 14 Март (среда)

Дневен хороскоп

ОВЕН

ЉУБОВ: Не ви се допаѓаат прашањата на партнерот. Тие во вас поттикнуваат чувство на незгодност или лошо претчувство.

РАБОТА: Доколку ви е тешко да ги остварите своите деловни намери, не го очекувајте невозможното, туку побарајте нечие размислување.

loading...

СОВЕТ: Нема причина за да ја прикривате вистината, тоа дополнително ве фрустрира.

БИК

ЉУБОВ: Изгледате премногу загрижени, непотребно се оптеретувате со различни емотивни ситуации и дилеми.

РАБОТА: Доколку нечие влијание ја погодива вашата суета, добро размислете за можните последици. Нема причина да привлекувате негативно внимание.

СОВЕТ: Добро ќе ви дојде релаксација и средба со пријателите.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Ако ви е важно да се смирите со саканата личност, заборавете на лошите случувања. Прифатете нечие извинување како за почеток.

РАБОТА: Посветете внимание на скриените детали и на нечија реакција. Одложете ги комплицираните задачи за некој друг период.

СОВЕТ: Важно е да се наоѓате во позитивно окружување, опуштете се.

РАК

ЉУБОВ: Непотребно размислувате за некоја романтична средба или за погрешна личност која е емотивно недостапна.

РАБОТА: Ви недостасуваат дипломатски манири во односот со соработниците. Откривате повече детали отколку што е потребно.

СОВЕТ: Важно е да ја контролирате вашата импулсивна природа.

ЛАВ

ЉУБОВ: Не дозволувајте во вас да завладее сомнеж кон саканата личност или нерасположение.

РАБОТА: Внимателно размислете и одберете една конкретна цел.

СОВЕТ: Одморете од обврските

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Некој е на ваша страна дури и кога постојат различни интереси или приоритети. Се наоѓате во позитивно окружување.

РАБОТА: Нечија услуга има голема цена, поради тоа барате едноставно решение или поволна деловна варијанта.

СОВЕТ: ДОбро ќе ви дојде забава во познато друштво.

ВАГА

ЉУБОВ: Важно е правилно да вреднувате нечии чувства, се што се случува помеѓу вас и вашата сакана личност претставува поубав дел од реалноста.

РАБОТА: Важно ви е се да биде идеално усогласено, но имате впечаток дека ви недостасуваат основни информации за новите можности на деловната сцена.

СОВЕТ: Потребно е да ја подобрите концентрацијата.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Поставувате големи барања и користите строги критериуми при процена на нечие однесување. Неправедно ја критикувате саканата личност.

РАБОТА: Се наоѓате пред нова деловна дилема и потребен ви е нечиј совет. Мора да имате доволно храброст за прифаќање на одговорностите.

СОВЕТ: Зачувајте ја самодовербата и присебноста.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Пренесете ја својата инспирација и доброто расположение на саканата личност. Слободно прифатете ја играта на заведување во нечие друштво.

РАБОТА: Понекогаш различните детали имаат пресудно значење за крајниот успех и почитување меѓу соработниците.

СОВЕТ: Ваќно е да оставите размотежа меѓу разумот и срцето.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Бидете внимателни во една изненадна средба. Не дозволувајте лесно да бидете заведени од нечиј комплимент.

РАБОТА: Побарајте добар совет и заштитете ги своите интереси. Неможете да занемарите нечие влијание, но постои и индиректно решение.

СОВЕТ: Зачувајте ја присебноста и самоконтролата

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Саканата личност го анализира Вашето однесување и наоѓа разни замерки, но Вие немате трпение за да ги сослушате критиките.

РАБОТА: Новите деловни настани носат мало померување во Вашето окружување. Повеќето соработници реагираат на препознатлив начин и без видливи придобивки.

СОВЕТ: Добро ќе Ви дојде прошетка во природа.

РИБИ

ЉУБОВ: Несакате кока некој ви дава дополнителни обврски. Важно е да го сочувате личното достоинство и добро располоќение.

РАБОТА: Поради различни недоразборања во договорот со соработниците мора да прифатите поскромни деловни можности.

СОВЕТ: Бидете внимателни во сообраќајот, избегнувајте стресни ситуации.

loading...