Драстична животна промена: Го изгуби сопругот, ослабна 30 кг, па стана фитнес модел! (Фото)

Драстична животна промена: Го изгуби сопругот, ослабна 30 кг, па стана фитнес модел! (Фото)

Ангела Крикмор (38) од Нотингем во Велика Британија драстично го промени нејзиниот изглед со намалувањето од 30 килограми, што доведе до развод. Потоа, следеше пресврт во нејзиниот живот и стана фитнес тренер, а благодарение на нејзината нова кариера најде нова љубов и наскоро ќе се врати пред олтарот.

Get in shape; Losing weight is the top resolution and combined with “exercise more” and “stay fit and healthy” it is something that over a third of the population wishes to achieve. It’s easy enough to start an exercise and diet program, but the trick is to find a decent one that will give you steady results and will be easy to stick to in the long run. We are all different people with different needs, so when it comes to diet and exercise its not different, it's very important to find what works for you. 💪💪🌴👙👙 #diet #protein #progress #fit #fitness #healthy #motivation #eat #eatclean #gratitude #lean #abs #womensbest #transformation #gains #weightloss #beach #sunkissed #muscles #bodybuilding #girl #hot #curvy #boobs

A post shared by Angela Crickmore 👑 (@angelcrickmore) on

Во најдебелата фаза Анџела имаше 90 килограми, но вели дека нејзиниот сопруг никогаш не се пожалил на нејзината тежина, бидејќи мислела дека е прекрасна. Но покрај тоа, притисокот на семејството и пријателите кои ја изгубиле тежината ѝ дадоа поттик да работи на нејзиниот изглед. Поранешниот агент за недвижнини, која килограмите ги накачила водејќи брз живот и јадејќи брза храна, започнала да тренира и да внимава на исхраната. Таа дури и престанала да готви за нејзиниот сопруг и син затоа што нејзината нова здрава исхрана не се вклопува во нивните навики.

Ангела по строгата диета носи шест броја помала облека. За жал, новиот изглед и донесе и неочекувани проблеми, се разведе со својот сопруг со кој била во брак 10 години. По драстично губење на тежината, Ангела почнала да објавува фотографии од својата нова фигура на Instagram, и набргу собрала 156.000 следбеници.

Идниот сопруг, Марк Роџерс, 51, продавач на автомобили, контактирал со неа на Инстаграм и ја прашал дали може да биде нејзин личен тренер, додека е на десетдневната деловна посета во Тенерифе.

– Обично не одговарам на пораките кои ги добивам, така што ова навистина беше судено. Не планирав да имам врска со Марк, се запознавме, зборувавме за нашите животи, а потоа одеднаш тоа се случи, исто како некоја магија – изјави таа за Sun.

Наскоро станале двојка, и по само две недели, Ангела се преселила во станот на Марк. Сега тие со нетрпение го очекуваат “големиот ден”.

Ангела признава дека љубовта може да и создаде проблеми во зачувувањето на новата линија.

“Многу е потешко да се фокусирате отколку кога сте сингл, мора да бидете двапати посветени и мотивирани ако сакате да направите промена”, вели Анџела, додавајќи дека Марк, кој не е премногу заинтересиран за вежбање, ќе мора да се прилагоди на нејзиниот животен стил. И тој, заедно со Ангела, успеа да изгуби шест килограми.

– Марк сега јаде истото како и јас, и за среќа, тој сака сè. Тој никогаш порано не појадуваше, а сега тој никогаш не го прескокнува, рече таа.

Many people say I had tummy tack because they can't see my star ⭐ tattoo, well I lost weight so my tatoo have moved a bit lower, not many pictures can be seen, but this one is very clear . ……………………………. 💰Today is the last day to sign up for Angela Crickmore HealthyWager challenge! For those that don’t know yet, this is a brand new challenge that I’m hosing with @HealthyWage. You could win up to $10,000 by betting on yourself that you’ll reach your weight loss goal. The average winner takes home over $1,200 and loses over 40 pounds! This challenge will help keep you motivated on your fitness goals through the holiday season and there is some serious weight loss and cash on the line. Find out how fun losing weight can be when you can get paid to do it! 👉Join today and @HealthyWage will add $50 to your prize! Head over to www.hwage.co/angelcrickmore to sign up and calculate your prize. Let’s do this! #HealthyWage #Weightlossmotivation #Weightlosschallenge #WeightLoss #cashprize #determination #eatclean #health #fit #fitness #transformation #goals #power

A post shared by Angela Crickmore 👑 (@angelcrickmore) on

Loading...