Мистерии

Необјасниво: Истражувале дворец, па снимиле личност во црно

Џон Викс му помагал на својот 12 годишен син Хери да ја изврши училишната задача, па заедно отишле на обиколка на дворецот Еинсфорд во...

8 Фотографии кои не можат да ги објаснат ниту научиците! (Фото)

Во светот има многу мистерии. Исто така, ако науката не може да објасни нешто, тоа не значи дека ние мора да го елиминираме откритието...

8 знаци дека сте биле реинкарнирани во овој живот

Аспектот на реинкарнација е основа на многу религии, и како таква стои зад идејата дека нашите души и свеста се бесмртни и може да...

Народни верувања кои ги штитат бебињата од зли сили

На нашите простори постојат многу народни приказни и верувања кои што се поврзани со бебињата и злите сили. Досега сигурно имате слушнато дека некои деца...

Мислеа дека Титаник е неуништлив: Ова се последните видеа на патниците пред трагедијата! (Фото...

Трагичната приказна за "неуништивиот" Титаник, кој потона по судир со леден брег, иако досега е прикажан во многу филмови, книги и документарци, продолжува да...

“Мртви” луѓе кои оживеале: “Тато жеден сум, сакам чаша со вода”

Некои луѓе по грешка се прогласени за мртви. Подоцна кога "оживеале" нивните семејства и пријатели доживеале вистински шок. Мислеле дека е зомби Еси Дунбар имала 32...

Експертите предупредуваат: За 200 години нема да има живи суштества на земјата

Според експертите за 200 години нема да има живи суштества на Земјата, бидејќи условите за живеење ќе бидат неподносливи, предупредуваат американски и британски научници. Луѓето...

Мистерии кои научниците не можат да ги објаснат

Мистериите се некои настани или работи кои се тешки или невозможни за објаснување. Луѓето дадоа таква етикета на сè што немаат идеја како да...

Детенце исчезнало на летување пред 27 години, на приказната и следи голем пресврт! (Видео)

Бен Нидем исчезна пред 25 години, а сега полицијата има трага... Летниот одмор во 1991 година, семејството на Бен никогаш нема да го заборави. Тогаш...

10 највознемирувачки и необјасниви мистерии: Низ светот се кријат шокантни тајни!

Има мистерии кои постојат многу години, приказните се пренесуваат од колено на колено се додека не постанат вистински митови. Тие митови се прераскажуваат и...

Најново

Дневен хороскоп за 17 Март (Сабота)

ОВЕН ЉУБОВ: Бидете искрени во друштво на личноста која добро ги познава вашите слабости. Нема потреба да глумите некоја друга улога. РАБОТА: Деловните дилеми можете да...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп за 12.03 – 18.03.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Конечно ќе се чувствувате побезбедни во вашата врска. Ќе бидете подготвени за различни лудории, па дури и ризици, бидејќи знаете дека парнерот ве...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close