Мистерии

Временски патник изјавува дека има “доказ” дека бил во иднината! (Видео)

Но, за разлика од многу други, Александар Смит има докази, нашиот маж Алекс има фотографија од 2118 година. Говорејќи за Апекс ТВ, кој е вашиот...

Верувате ли во реинкарнација?

Понекогаш се прашуваме: Зошто сме тука? Од каде сме дојдени? Што се случува кога ќе умреме? Циклусите на спиење, сонување и  будење многу наликуваат на...
живот

ПОСТОЈАТ 5 ЗНАЦИ: Проверете дали сте биле на Земјата во минатите животи!

Верувањето во реинкарнација започнало пред 3.000 години. Луѓето од различни култури веруваат дека сите сме живееле животи во минатото. Постојат 5 знаци кои покажуваат...

Мистериозниот пат до “другиот” свет: 5 мистериозни смртни случаи кои ги збунуваат и научниците

Смрт е нешто сите нас не чека, и иако е дел од секојдневниот живот постојат многу нешта кои за нас се необјасниви и не...

Човек умрел па оживеал: Tврди дека видел се што се случувало околу него, пред...

Човек по име Ендру вели дека неговиот дух бил издигнат од телото пред да тргне низ патот од светлосниот тунел. Инцидентот, како што вели Ендру,...

Мистериозни карпи на секои 30 години исфрлаат камени јајца…

Во внатрешноста на карпите во северозападна Кина, во правилни временски интервали се појавуваат камења кои изгледаат како огромни јајца. Научниците кои ги истражуваат овие...
небото

Мистерија за новогодишната ноќ: Се зголемиле телефонските повици од граѓаните поради зелениот блесок на...

Додека луѓето во Велика Британија се спремале за дочекот на Новата Година на небото прелетал мистериозен зелен објект. Иако го снемало за само неколку секунди,...

Се родило прасе со “човечка” глава (видео)

Жителите на селото во Гватемала биле шокирани од прасето кое има "човечка" глава. Истата вечер кога се опрасило, над селото прелетал необичен објект. Жителите на...
вонземјанин

Мистерија во Сибир, граѓаните убедени дека пронашле вонземјанин (Видео)

Руски "ловец на вонземјани" како што се преставува, снимил во Иркутск во Сибир многу необично видео кое наводно прикажува суштество од друга планета. "Вонземјанинот" бил...

Овие сонови ги промениле животите на славните личности

Некои од славните личности во светот, за својата слава можат да се заблагодарат на нивните продуктивни сонови. Алберт Ајнштајн е познат по неговите генијални увиди...

Најново

Дневен хороскоп за 23 Март (петок)

ОВЕН ЉУБОВ: Изгледате вознемирено поради различни дилеми, но партнеро има добра идеја и знае да ве расположи. Усогласете си ги мислите и чувствата/ РАБОТА: Се обидувате...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 19.03 – 25.03.2018

ОВЕН ЉУБОВ: За другите ќе бидете интересни, заводливи и шармантни. Со сите тие карактеристики можете да остварите добри познанства, а можеби и многу повеќе. Не...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close