Мистерии

Феномен: Во Санкт Петербург паднал син снег (фото)

Руската служба за надгледување на природата во Северозападната фелерална област ги разгледува причините за појава на син снег во Санкт Петербург. https://twitter.com/5tv/status/945628008320249856?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.krstarica.com%2Fzabava%2Fzanimljivosti%2Ffenomen-u-sankt-peterburgu-pao-plavi-sneg-foto%2F Околу една куќа која...

Временски патник изјавува дека има “доказ” дека бил во иднината! (Видео)

Но, за разлика од многу други, Александар Смит има докази, нашиот маж Алекс има фотографија од 2118 година. Говорејќи за Апекс ТВ, кој е вашиот...

Мистериозниот пат до “другиот” свет: 5 мистериозни смртни случаи кои ги збунуваат и научниците

Смрт е нешто сите нас не чека, и иако е дел од секојдневниот живот постојат многу нешта кои за нас се необјасниви и не...

Се започнува 72 часа пред смртта. Луѓето пред смртта го чувствуваат судниот час

Во човековата природа е да се плашиме од смртта . Се плашиме од самата помисла или пак кога присуствуваме на некој погреб. Меѓутоа можеби...
проколната фотографија

Проколната слика крие мрачна тајна: Сакале да ја продадат, но тогаш се случиле ужасни...

Уште од 2000 година, непознат продавач нуди на "eBay" слика "The Hands Resist Him" од уметникот "Bil Stounhem". Наскоро ова дело стана едно од...

Дали е ова мистериозната чупакабра?

Со тело без крзно, шилести уши и остри заби, ова чудно суштество предизвикува страв. Truitt Barnard го убил ова необично...

Ќе се наежите кога ќе ги слушнете овие вистинити приказни на деца кои имаат...

И самите уверете се во овие исповеди на деца кои тврдат дека се сеќаваат на својот претходен живот Камерон Макаулеј Камерон Макаулеј целиот свој живот живее...

Вистина од 1890 година – снимка од џинот од Јапонија! (Видео)

Постои снимка со вистински јапонски џин на парадата.Сликите покажаа дека човекот е мутант или можеби странец, а тоа е вистинскиот доказ дека на Земјата...

“Мртви” луѓе кои оживеале: “Тато жеден сум, сакам чаша со вода”

Некои луѓе по грешка се прогласени за мртви. Подоцна кога "оживеале" нивните семејства и пријатели доживеале вистински шок. Мислеле дека е зомби Еси Дунбар имала 32...

Светло на крајот на тунелот: Блиску до смртта?

Залика Кпеменц - Кетиш, словенечки научник која проучувала 50 пациенти, чие срце престанало да чука и биле вратени во живот со реанимација, вели дека...

Најново

Дневен хороскоп за 23 Март (петок)

ОВЕН ЉУБОВ: Изгледате вознемирено поради различни дилеми, но партнеро има добра идеја и знае да ве расположи. Усогласете си ги мислите и чувствата/ РАБОТА: Се обидувате...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 19.03 – 25.03.2018

ОВЕН ЉУБОВ: За другите ќе бидете интересни, заводливи и шармантни. Со сите тие карактеристики можете да остварите добри познанства, а можеби и многу повеќе. Не...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close