web analytics

Рецепти

Се за храна: Здрави масти – што треба да знаете за омега 3 и...

Сѐ повеќе слушаме за важноста на омега масните киселини, па сѐ почесто ги консумираме и како суплементи во исхраната. Но, дали знаете колку се...

Се за храна: Опасности кои се кријат во припремата на празничната храна

Најчесто кога се приготвува храната за Новогодишните и Божиќните празници многу ретко се помислува на опасностите кои демнат по здравјето. Бидејќи, ретко кој и...

Се за храна: Лененото семе е еден од најдобрите природни лекови против опстипација

Сигурно веќе сте слушнале дека лененото сме е едно од најдобрите природни лекови против опстипација и е исклучително здраво за консумација. Прочитајте го овој...

Се за храна: 5 знаци кои укажуваат на тоа дека старееме пребрзо

Нашите тела се неверојатни уметнички дела. Тие преку суптилни, а сепак многу очигледни знаци ни укажуваат за сѐ што треба да знаеме во врска...

Се за храна: 6 факти кои можеби не сте ги знаеле за пробиотиците

Иако за пробиотиците во последно време се зборува многу, сепак ретко кој знае нешто повеќе за овие корисни микроорганизми. Еве што лекарите сметаат дека...

Готов за 10 минути: Колач без печење за сите љубители на чоколадо

Ако сакате нешто слатко, а не сакате цел ден да го поминете во кујна, овој десерт е одлично решение! СОСТОЈКИ: 1/2 л млеко 1 инстант...

Празници се ближат: Рецепт со кој ќе подготвите вкусни кокос бомбици

Вкусни ситни колачиња кои ќе бидат вистинско десерт уживање, особено за љубителите на кокос. Одличен рецеп, а еве што ви е потребно и како да...

Направете ја најневообичаената торта досега (Видео)

Оваа торта изгледа како зебра однадвор, но кога ќе ја пресечете, ќе ги изненадите сите. Во неа има многу шарени и ведри, виножито бои. Елиса, која...

Печен крем од чоколадо: Најслаткиот десерт кој можете да го замислите

Пробајте нешто ново – печен крем од чоколадо со богат вкус. Лесен и нежен десерт кој ќе ве освои! СОСТОЈКИ: 300 мл слатка павлака 100...

“Уништете ја” синусната инфекција за само 20 секунди со овие домашни состојки!

Синузитис, попознат како инфекција на синус, е оток или воспаление на ткивото на синусната обвивка. Ова се случува кога синусите се полни со течности...

Најново

Дневен хороскоп за 19 Јануари (петок)

ОВЕН Важно е да не зборувате премногу за своите деловни намери. Некој може да ве карактизира на погрешен начин или да ги употреби вашите изјави...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 15.01 – 22.01.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Контактите ќе бидат бројни, но нивниот карактер во емотивна смисла најчесто ќе биде површен. Затоа, за љубовта повеќе ќе зборувате отколку што ќе...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close