web analytics

Рецепти

Печен крем од чоколадо: Најслаткиот десерт кој можете да го замислите

Пробајте нешто ново – печен крем од чоколадо со богат вкус. Лесен и нежен десерт кој ќе ве освои! СОСТОЈКИ: 300 мл слатка павлака 100...

Се за Храна: Печење на тиква во рерна – рецепти и совети

Можеби ќе речете дека овој период имаме ставено акцент на тиквата и да знаете дека сте во право. Оваа есенска кралица речиси секој трет ден...

Paradise Cocktail (Рај)

Ако вашиот омилен алкохолен пијалок е џин? Во тој случај подгответе еден вкусне џин-рај. Рај Состојки: - 6 цл. џин - 3 цл. бренди од кајсии - 1 цл....

Најбрз рецепт за крем сладолед од само една состојка

Кога би ви кажале дека имаме рецепт за сладолед за кој ви е потребна само една состојка сигурно не би ни поверувале, но со...

Чоколадото никогаш не смеете го чувате во фрижидер!

Дали и Вие сте едни од оние кои чоколадите ги чуваат во фриживер? Доколку сте, веднаш престанете. Според експертот за чоколади Лук Овен Смит, чоколадите...

Се за храна: 9 најефикасни народни лекови против бронхитис

Бронхитисот е многу непријатна и прилично сериозна здравствена состојба која настанува после воспаление на бронхијалната туба во градниот кош. Постојат два видови на бронхитис, хроничен и...

Праски

Kaко десерт за денеска ви предлагаме да подготвите нешто интересно. Доколку сте љубители на праски, тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас. Праски Состојки:  За тесто :  -...

Топло чоколадо во портокал! (Видео)

Во текот на овие ладни зимски денови, ништо не е подобро од одмор со чаша топло чоколадо. Ова видео ќе ви покаже како да...

Шарено-солена обланда

Денеска дозволете си малку да си поиграте со различните вкусови. Подгответе една вкусна обланда. Но не било каква, туку солена обланда. Шарено-солена обланда Состојки:  - 1 големо...

Acapulco Cocktail

Сакате да се напиете некоја чашка за да се освежите? Ако тоа е така, тогаш ви предлагаме да се напиете еден благ и вкусен...

Најново

Дневен хороскоп за 18 Февруари (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Не дозволувајте во нечие друштво да ви недостига фантазија и емотивна инспирација. РАБОТА: Прифатете корисна идеја и покажете спремност на заедничкиот деловно финансиски договор. ЗДРАВЈЕ:...
Неделен Хороскоп

Неделен Хороскоп 12.02 – 18.02.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Знаете дека можете повеќе и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па не е ни вашата најдрага...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close