Рецепти

7 популарни комбинации на храна кои го уништуваат вашето здравје

Дури и дете знае дека конзумирањето на грав и газирани пијалаци ќе даде неочекувани резултати. Сепак, постојат голем број на други комбинации на храна...

Се за храна: 6 здравствени придобивки од редовната консумација на слаткиот компир – батат

Доколку сакате да додадете нови и здрави хранливи намирници во вашата исхрана, пробајте го индискиот компир кој кај нас е попознат уште и како...

Се за храна: 5 знаци дека треба да се ослободите од токсините во црниот...

Намалената функција на црниот дроб може да ги зголеми ризиците за кардиоваскуларни заболувања како што се артериосклероза, хипертензија, срцев и мозочен удар. Исто така,...

Ова е феноменално: Слабејте со помош на пиво!

Пивото е едно од најпосакуваните алкохолни пијалаци ширум светот, затоа оние кои го конзумирааат го нарекуваат храна. Од многу одамна пивото се препорачува да се...

Се за храна: 7 совети како да припремите највкусна пржена риба

Кога зборуваме за подготовка на риба, уште веднаш можеме да ви посочиме дека иако пржената риба е многу вкусна, препорачуваме почесто да ја подготвувате...

Queen Elizabeth Cocktail

Доколку имате дома соодветни алкохолни пијалоци, ви предлагаме да се освежите со еден нов кокте. А доколку не сте во можност да го подготвите,...

Пица-лепчиња

Ако сте гладни,а имате леб од претходниот ден, тогаш идеален момент е да подготвите Пица-лепчиња. Пица-лепчиња Потребни состојки:  - 4 кришки леб  - 1 сецкана пиперка  - 1 сецкан...

Изгубете килограми: Додајте ги овие зачини во чај или кафе

Зачините кои се вообичаени имаат чудесни својства и помагаат да се активираат процесите за варење. За тоа да го направите, само додајте ги во...

Се за храна: 3 домашни води за освежување на здивот

Доколку сакате да имате свежо чувство во вашата усна празнина, исто како и после употребата на купечките освежувачи за уста, прочитајте ги овие три...
Свињанас - imgur

Свињанас новиот хит за на скара

Дали можеби сте пробале пица со ананас или пак некој таков сличен експеримент со храна. Тогаш мора да го пробате и новиот Хит кој...

Најново

Дневен хороскоп за 12 Мај (Сабота)

ОВЕН Ниту односот со деловните соработници ниту односот со шефовите денес ќе биде лесен. По извесно е дека ќе се обидете да се вклопите, но...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 07.05 – 13.05.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Наредните денови добро ќе се забавувате и ќе бидете без притисок од тоа дека нешто морате да направите. Ќе уживате со партнерот. Спонтаноста...
Close