Рецепти

Зашто е добро секој ден да пиете какао

Какаото е еден од оние напитоци кои што ретко ни паѓаат на памет да ги конзумираме. Обично какаото се поврзува со малите деца т.е...

Се за храна: Природен сируп за смирување на сува кашлица

Ако подолго се соочувате со сува кашлица и имате проблем со грлото, а сметате дека можете да си помогнете сами, не сте можеле да отидете...

Топено сирење – Рецепт со кој ќе го приготвите како во ресторан

Ви се најавија гости, а немате доволно време да приготвите нешто вкусно? Ние ви предлагаме совршен рецепт за топено сирење од кои сите ќе...

Енергетска бомба од суво овошје: Заморот исчезнува од оваа вкусна мешавина

Покрај тоа што е полно со шеќер, сувото грозје содржи и витамин А, Б6, калиум и железо. Во мешавина со шипки и коприва ќе...

Ќе ги снема дамките од кафе, цигари и храна на забите – Направете сами...

Постојат многу квалитетни пасти за заби, но она што е природно и направено дома, ретко што може да го замени. Направете паста во вашата кујна...

Чоколаден Мус

Чоколаден мус Состојки: (за 6 пор­ции) - 230 гр. издробено чоколадо - 120 мл. вода - 30 гр. путер - 3 жолчки - 25 гр. шеќер - 300 мл. слатка...

Нахранете ги вашите мускули: Јагнешко и говедско месо со компири

Овој врвен гурмански рецепт ќе ви даде незаборавно задоволство, а корист ќе имаат и вашите мускули. СОСТОЈКИ: 600 гр јагнешко (бут) 600 гр говедско (бут) ...

Се за храна: 9 намирници кои го чистат организмот од отрови и штетни материи

Кога станува збор за намирници кои го чистат организмот од отрови и штетни материи, ние би рекле дека листата е голема. Имено за таа...

Се за храна: 5 знаци дека треба да се ослободите од токсините во црниот...

Намалената функција на црниот дроб може да ги зголеми ризиците за кардиоваскуларни заболувања како што се артериосклероза, хипертензија, срцев и мозочен удар. Исто така,...

Посна Сарма за големиот празник Свети Никола – најчестата слава во Македонија

Направете вкусна посна сарма за големиот празник Свети Никола. Вкусен рецепт за свечената посна трпеза. Ова е рецептот: СОСТОЈКИ: 1 кисела зелка 4 главици кромид 2...

Најново

Дневен хороскоп за 15 Јули (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close