web analytics

Балкан

Емина Јахович пред 15 години го променила името, но никогаш не прозборела за тоа

Поп пејачката Емина Јахович пред 15-ина години пред да ја започне својата музичка кариера решила да го промени своето име, за да звучи подобро...

Уапсена Сораја Вучелиќ

Српската старлета Сораја Вучелиќ сабајево околу 10 часот била уапсена на аеродромот Никола Тесла во Белград. Веднаш по слетувањето на авионот Сораја била приведена...

Лошата судбина на Саша и Дејан Матич

Браќата близнаци Саша (Александар) и Дејан Матич се едни од најпопуларните пејачи на српската фолк естрада. Тие се родени на 26 Април 1978 година...

Рада: На Харис ќе му простам и неверство

Пејачката Рада Манојловиќ во едно интервју за емисијата Гламур зборуваше за својот љубовен живот со нејзниот партнер Харис Берковиќ. Таа изјавила дека премногу е заљубена...

Емина Јаховиќ објави дека се разведува (Фото)

Емина Јаховиќ преку Инстаграм објави дека се разведува од нејзиниот сопруг Мустафа Сандал, со кој што заедно беа цели 14 години од кои 10...

Драгана Мирковиќ го прослави својот 50-ти роденден на гламурозен начин

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ вчера на гламурозн начин го прослави својот 50-ти роденден. На прославата на нејзиниот 50-ти роденден било присутно нејзиното семејство ,...

Погледнете го спотот на Стефан Живоинович синот на Лепа Брена

Стефан Живоинович синот на Лепа Брена денес ја објави својата прва песна "DRUGA LIGA". Спотот за неговиот деби сингл е снимен во дворот во...
Милица и МС Јанко

Дали е на повидок нов хит? Милица и МС Јанко

Нема кој не ја знае песната "Ti moje zlato" која што беше објавена пред две години и беше вистински хит. Песната "Ti moje zlato"...

Жељко Бебек: Преку Facebook дознав дека сум мртов

Познатиот пејач од Бело Дугме - Жељко Бебек мораше да објави демант каде што кажува дека преку Facebook "дознал дека е мртов". Познатите личности честопати...
izvor-youtube

Саша Ковачевиќ под туш со згодна манекенка

Миленикот на женската публика Поп пејачот Саша Ковачевиќ деновиве го презентираше својот нов спот за песната "Kazes Ne". Поп пејачот спотот го објави во петокот....

Најново

Дневен хороскоп за 17 Февруари (сабота)

ОВЕН ЉУБОВ: Не успевате да ја задоволите вашата сакана личност, премногу сте горди да ги признаете своите слабости. Нема причина за несигурност. РАБОТА: Не верувате во...
Неделен Хороскоп

Неделен Хороскоп 12.02 – 18.02.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Знаете дека можете повеќе и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па не е ни вашата најдрага...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close