Погледнете го првиот настап на Дара Бубамара (Видео)

Пејачката Дара Бубамара (правилно име Радојка Аџич) за првпат на сцената стапнала кога имала само 13 години. Дара тогаш настапила на манифестацијата “Pokaži šta znaš” каде што ја пеела песната “Boli, boli” од Неда Украден.

 

На ова видео Дара е сосема различна од тоа како изгледа денеска.

Последниот спот на Дара Бубамара

 

Можеби ќе ве интересира како изгледала Карлеуша кога била млада.

Доколку ве интересира кликнете ТУКА