Се мажи Рада Манојловиќ?! Подготвена сум да кажам ДА

Photo: Instagram

Пејачката Рада Манојловиќ веќе неколку години е во љубовна врска со нејзиниот колега Харис Берковиќ. Пејачката досега многупати има изјавено дека лудува по Харис и дека го сака највеќе на снет.

Наскоро тие ќе патуваат во Лас Вегас, а Рада не крие дека можеби тоа е правата прилика за да го каже судбоносното ДА.

loading...

– Тоа ми е поинтересно за разлика од грандиозни и класични венчавки. Занимливо е, поинакво е и тотално филмски. Мислам дека вљубените парови прават глупост зашто не се венчаат таму. Кога веќе сте во Лас Вегас зашто да не се венчате. – изјавила Рада.

😝 majica 👉🏻 @momcilo_wear

A post shared by Radmila Rada Manojlovic (@radamanojlovic) on

Таа исто така додала дека доколку прави свадба има некои обичаи кои што ќе ги прескокне.

– Ако ми изгледаат интересни, ќе ги испочитува. Мислам дека немора се да се прави по секоја цена, колку и да е тоа дел од традицијата. Многу работи ми немаат смисла и стил и веќе се само дел од некое суеверие, кое што на мене не ми се допаѓа. – додала Рада.

 

loading...