Фотографии кои никогаш не се објавени во јавноста: Венчавката на Цеца и Аркан

Пред 23 години фолк дивата Цеца Ражнатовиќ се заколнала на вечна љубов со Жељко Ражнатовиќ Аркан, а свадбата била прогласена за “свадба на деценијата”.

Склучувањето на брак било пренесувано на малите екрани, а присутните уживале во изобилие кое е ретко гледано на овие простори, а Цеца неколку пати кажувала дека се чувствувала како принцеза.

Loading...