web analytics

Спорт

ракометарка

Запознајте ја наубавата ракометарка на Балканот! (Фото)

19-годишната Матеа Плетиковиќ е една од најталентираните хрватски ракометарки, но исто така плени и со својата убавина. Својот талент го покажа на Европското првенство до...

Жешко видео: Во Лас Вегас одржана борба од соништата!

Луѓето станаа големи фанови на ММА борбите, а кој друг ако не Лас Вегас не го измени тоа и не го направи да изгледа...
Азар

Азар соопшти две големи вести: Ова никој не го очекуваше!

Најголемата ѕвезда на Челзи, Еден Азар овие денови е во центарот на вниманието поради неговиот евентуален трансфер во Реал Мадрид. Белгиецот се уште го нема...
трансфери

Ова се ТОП 5 трансфери кои ќе се случат во следниот период

Трансфер период е отворен 1. јануари. До сега имавме некои големи трансфери, како што е трансферот на Ван Дијк во Ливерпул, како и трансферот...

Манца е најубавата спортистка во Словенија: Погледнете ги фотографиите и ќе ви стане јасно!...

Атлетичарката Манца Шепетавц минатата година е прогласена за најубава спортистка во Словенија. https://www.instagram.com/p/Bc44j5tl65C/ Мисот на спортот во Словенија се натпреварува во дисциплина од 100 метри со...
фудбалери

ТОП 10 највредни фудбалери: Нејмар на врвот, го нема Роналдо!

Традиционално на почетокот на секоја година Институтот за спортска статистика (ЦИЕС) ја објавува листата на највредни фудбалери на планетата гледајќи девет најважни параметри. Меѓу останатите...
кокаин

СКАНДАЛ во Англија: Во домот на фудбалерот на Ливерпул пронајдени 11 килограми кокаин!

Англискиот новинар, Ахмед Кан, во текот на вчерашниот ден пренесе навистина скандалозна информација. Според неговите информација, дефанзивецот на Ливерпул, Натаниел Клајн бил уапсен од полицијата...
фудбалот

Тој е најбогатиот тинејџер во фудбалот, настапува за Лестер и го чека богатство од...

Овој тинејџер апсолутно нема никаква потреба да се занимва со сериозно играње фудбал, неговата иднина и тоа како е обезбедена. Фалих Боликиах (19) е тинејџер...

Мис Бикини во депресија поради Милан

Лошите резултати на италијанскиот гигант Милан ја доведоа до „депресија“ поранешната Мис Бикини Мартина Штетјарова. Популарната словачка секс-бомба е голем фан на „росонерите“, а на...

Георгина со секси видео им го сврти умот на мажите, не е чудо што...

Георгина Родригез не е заслужно животен патник на Кристиано Роналдо, човекот кој може да ја има секоја девојка која ќе ја посака, но ја...

Најново

Дневен хороскоп за 19 Јануари (петок)

ОВЕН Важно е да не зборувате премногу за своите деловни намери. Некој може да ве карактизира на погрешен начин или да ги употреби вашите изјави...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 15.01 – 22.01.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Контактите ќе бидат бројни, но нивниот карактер во емотивна смисла најчесто ќе биде површен. Затоа, за љубовта повеќе ќе зборувате отколку што ќе...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close