web analytics

Спорт

Пресликан познатиот гол на Роберто Kарлос по 20 години! (Видео)

Поранешниот бразилски фудбалер Роберто Карлос го постигна пред 2 децении голот кој сеуште се памети и тешко дека некој ќе го повтори. https://www.youtube.com/watch?time_continue=92&v=3ECoR__tJNQ Кристијан Ганеа во...
Роналдо

И Пак, и пак, и пак….Роналдо! (Видео)

Мегаѕвездата на Реал Мадрид и на светскиот фудбал, Кристиано Роналдо беше избран за најдобар фудбалер во светот за 2017 година според „Globe Soccer Awards“. Во...

Филаделфија слави, историска Супербол титула за Иглс! (Видео)

Филаделфија Иглс стигна до првиот Супербол трофеј откако утрово ја доби пресметката со фаворитот Њу Ингланд Патриотс на ЈуЕс Банк Стадионот во Минеаполис со...

Го воодушевија светот: Шведските ракометарки со секси танц го запалија интернетот (видео)

Ракометарките на Шведска се пласираа во четвртфиналето на Светското првенство откако ја победија Словенија со 33:21. Швеѓанките покажаа убедлива игра на теренот и заслужено се...
нокаут

Брутален капоера нокаут во прва рунда во своето деби! (Видео)

Британскиот борец Оли Флинт на своето деби го нокаутирал својот противник Арон Греј во првата рунда. И тоа не со обичен нокаут. Флинт извел капоера...
Усаин Болт

НЕВЕРОЈАТНО, статистичарите пресметаа – Мбапе во 93 минута трчал брзо скоро колку Усаин Болт!...

Ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе со секој натпревар се повеќе ја оправдува астрономската сума која ПСЖ ја плати за да го доведе. Во натпреварот против...
фудбалери

ТОП 10 највредни фудбалери: Нејмар на врвот, го нема Роналдо!

Традиционално на почетокот на секоја година Институтот за спортска статистика (ЦИЕС) ја објавува листата на највредни фудбалери на планетата гледајќи девет најважни параметри. Меѓу останатите...

Приказна која ќе ве расплаче: Беше 20 дена во кома, а сега го бакнува...

Канадскиот сноубордер Марк Мекморис освои бронзен медал на Зимските олимписки игри во Пјонгјанг, 1 година подоцна од ужасната несреќа во која се здоби со...

ТРАГИ-КОМЕДИЈА: Бил во љубовна врска со претседателот, го изневерил па дознала целата јавност… (Видео)

Веста која ни пристигнува од Парагвај е навистина траги-комична и можат да и позавидат и најголемите сценаристи на сапуници… Парвајската јавност во овие моменти умира...

Михаел Шумахер има само уште една шанса за да оздрави: Оди на лечење во...

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, можно е наскоро да биде префрлен на лечење во САД, пишуваат европските медиуми. Скоро четири години од...

Најново

Дневен хороскоп за 18 Февруари (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Не дозволувајте во нечие друштво да ви недостига фантазија и емотивна инспирација. РАБОТА: Прифатете корисна идеја и покажете спремност на заедничкиот деловно финансиски договор. ЗДРАВЈЕ:...
Неделен Хороскоп

Неделен Хороскоп 12.02 – 18.02.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Знаете дека можете повеќе и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па не е ни вашата најдрага...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close