web analytics

Спорт

Перез го предупреди Роналдо! – Ако заминеш во…. го купувам Меси!

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, го предупреди Кристијано Роналдо дека ќе го купи Лионел Меси за 200 милиони евра, ако напаѓачот одлучи да...
кокаин

СКАНДАЛ во Англија: Во домот на фудбалерот на Ливерпул пронајдени 11 килограми кокаин!

Англискиот новинар, Ахмед Кан, во текот на вчерашниот ден пренесе навистина скандалозна информација. Според неговите информација, дефанзивецот на Ливерпул, Натаниел Клајн бил уапсен од полицијата...

Плејбој зајачица му се нуди на Роналдо: Се би дала за една ноќ со...

Мирта Соса е Плејбој зајачица која што не ги крие своите симпатии кон фудбалскиот клуб Реал Мадрид, но и кон ѕвездата на тој клуб...

Се соблече најубавата тенисерка на светот! (Фото)

Канадската тенисерка Еугени Бушар позираше за познатниот магазин „Sport Illustrated“ на карипскиот остров Аруба. Џини Бушар во 2014 година беше 5-та тенисерка во светот и...
Челси

Челси поради Џеко го „гази“ својот збор и му го нуди она што го...

Лути и незадоволни би можеле да бидат Педро, Фабрегас, Давид Луиз… Роман Абрамович вложува многу во Челси, нудеше огромни плати, но една работа никогаш не...
Манчестер Јунајтед

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед ја изневерил манекенката: Кој би ја изневерил оваа преубава девојка?...

Џеси Лингард, 25 годишната ѕвезда од Манчестер Јунајтед, ја изневерил својата девојката со која се во врска скоро една година. Тоа се случило на само...

Инцидент по дербито: Мурињо полиен со вода, Артета расечен

Британските медиуми пренесуваат дека после дербито на Олд Трафорд дошло до инцидент во соблекувалните во кој учествувал и менаџерот на Јунајтед, Жозе Мурињо. Наводно, играчите...

Брутална кореографија на навивачите на Спартак – ја понижија цела Македонија (видео)

Големото дерби на Москва секогаш предизвикува големо внимание кај навивачите ширум светот. Фановите на Спартак и ЦСКА уште еднаш потврдија зошто е тоа така,...
ватерполо

Голем инцидент на ватерполо меч: Судијата фрлен во базен! (Видео)

Голем инцидент се случи во Нови Сад на дерби мечот од втората регионална ватерполо лига помеѓу Војводина и Црвена Звезда. Војводина на 29 секунди пред...
фудбалер

Невидена полициска БРУТАЛНОСТ, фудбалер остана без око и доби 13 куршуми (Фото + Видео)

Македонските фудбалски фанови знаат да се пожалат поради бруталноста на полицијата, но што да кажат Аргентинците… Навивачите на натпреварот помеѓу Спортиво Лас Парез и Дефенсор...

Најново

Дневен хороскоп за 18 Февруари (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Не дозволувајте во нечие друштво да ви недостига фантазија и емотивна инспирација. РАБОТА: Прифатете корисна идеја и покажете спремност на заедничкиот деловно финансиски договор. ЗДРАВЈЕ:...
Неделен Хороскоп

Неделен Хороскоп 12.02 – 18.02.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Знаете дека можете повеќе и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па не е ни вашата најдрага...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close