КАВГА КОЈА ЗАВРШИ КОБНО: Го заклал другарот поради расправија околу Меси и Роналдо!

КАВГА КОЈА ЗАВРШИ КОБНО: Го заклал другарот поради расправија околу Меси и Роналдо!

Роденденската забава во селото Наласопара, еден од најголемите индиски градови во Мумбаи, се претвори во трагедија поради кавгата помеѓу двајца пријатели, за тоа кој е подобар – Кристијано Роналдо или Лионел Меси.

Локалниот полицаец Киран Кабади сведочеше дека расправата меѓу двајцата нигеријци присутни во кафулето имала фатален исход откако 34-годишниот Обина Дурумчуква со кригла пробал да го удри, другарот Квабу Чуквума, но го промашил.

Тогаш 22-годишниот Чуквума, како што пренесува EFE од зборовите на полицаецот, земал парче искршено стакло и го заклал пријателот пред шокираните гости.

Чуквума беше уапсен по инцидентот и моментално е во притвор во полициската станица во градот Тулиње.

Loading...