Перез го предупреди Роналдо! – Ако заминеш во…. го купувам Меси!

Перез го предупреди Роналдо! - Го купувам Меси ако заминеш во...

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, го предупреди Кристијано Роналдо дека ќе го купи Лионел Меси за 200 милиони евра, ако напаѓачот одлучи да се придружи на ПСЖ, тврди France Football.

Перез му порача на Роналдо: Замини во ПСЖ и веднаш го носам Меси!

loading...

Списанието објави дека, во тајната СМС порака испратена до пријател уште во 2012 година, Роналдо открива дека сака да се придружи на Лига 1 и дека така ќе ги подобри неговите шанси за освојување на златната топка – Ballon d’Or.

И додека португалецот очигледно го изразуваше своето незадоволство кон претседателот Перез, поради “малата” плата, шефот на Мадрид му кажа дека ако си најде клуб подготвен да плати 200 милиони евра за него, тој ќе ја активира клаузулата за ослободување на Меси од Барселона со парите од неговиот трансфер.

loading...