Се соблече најубавата тенисерка на светот! (Фото)

Се соблече најубавата тенисерка на светот! (Фото)

Канадската тенисерка Еугени Бушар позираше за познатниот магазин „Sport Illustrated“ на карипскиот остров Аруба.

Џини Бушар во 2014 година беше 5-та тенисерка во светот и играше во полуфинале на Австралиан Опен, Ролан Гарос, како и финале на Вимболдон.

loading...

Бушар ја сметаат за една од најубавите спортистки во светот, а тенисерката тоа добро го наплаќа со своите едиторијали како модел.

Иако во кариерата има освоено само една титула во 2016 година беше во Топ 10 спортистки со најдобра заработка.

loading...