Знаете ли колку плата зема Гатузо во Милан ?

Милан
Знаете ли колку плата зема Гатузо во Милан ?

Масимилијано Алегри добива седум милиони евра годишно во Јувентус. Лучиано Спалети “го олеснува” Интер за четири милиони по сезона. Некогашниот тренер на Милан Винченцо Монтела, ја извршува функцијата за три милиони годишно.

А Џенаро Гатузо ?? Неговата годишна плата изнесува 120.000 евра!

loading...

Првиот над него со најскромна плата е тренерот на Верона, Фабио Пекија кој за година дена инкасира 250.000 евра.

Гатузо со овој потег повторно ја докажува љубовта кон Милан, тој навистина знае како се сака еден клуб!

loading...