web analytics

Технологија

Youtube ги штити децата од педофили

Американскиот сајт Youtube соопшти дека од своите сервери избришале 150.000 видео снимки од деца кои што ги прателе непримерни коментари, па дури имало и...

Тесла ја активираше најголемата литиум-јонска батерија во светот

Во Јужна Австралија компанијата Тесла денеска ја пушти во употреба најголемата литиумјонска батерија во светот. Литиумјонската батерија има капацитет од 129 мегавати, а ќе биде...

Илон Маск креаторот на Тесла е креаторот и на Биткоин?

Теориите на заговор никогаш не престануваат, без разлика за што станува збор, а овој пат во тероијата на заговор се спомнува и името на...

Голем број на жалби на новиот iphone X – зелена линија која не се...

Голем број на купувачи на новиот "iPhone X" од целиот свет имаат замерки дека во аголот на екранот се појавува зелена линија која не...

Со часови чекал да го купи новиот iPhone X, а за само неколку минути...

На Twitter веќе почнаа да кружат слики и видеа од новиот iPhone X. Луѓето кои што веќе го добиле овој нов телефон неможеме да...
video

Инжинер од Apple избркан од работа затоа што го покажал новиот iPhone X на...

На 3 Ноември на пазарот треба да се појави најновиот мобилен телефон од компанијата Apple, а станува збор за iPhone X. Телефонот кој од...

Револуција од Скандинавија: Греат домови со помош на сурфање на интернет

Големите простории или така наречените датацентри во нив имаат 1000-ци компутери кои непрекинато работат, а со тоа и загреваат. За да може да работат...

Родители, внимавајте! Опасна игра кружи на Фејсбук: “Мислев дека децата ми се мртви!”

Играта, насловена "48 часа", кружи низ Фејсбук и бара од децата да исчезнат од дома два дена. Опасна игра која кружеше низ западна Европа...

Корисниците на PornHub деновиве мораат да бидат претпазливи

Неодамнешните хакерски напади врз порно сајтот PornHub изложи милиони корисници од САД, Канада, Британија и Австралија на вируси, изјавила фирмата за сигурност на интернет...

Фејсбук падна: Корисници ширум светот загрижени! Никој не може да ја отвори страната!

Социјална мрежа Фејсбук одеднаш падна за сите корисници од целиот свет! Имено, сите кои се обидоа да го отворат Фејсбук, останаа со празна страна,...

Најново

Дневен хороскоп за 20 Јануари

ОВЕН Денешниот ден најубаво е да го преспиете. Не се обесхрабрувајте, има луѓе околу вас кои знаат да ја ценат вашата личност и неизмерно ве...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 15.01 – 22.01.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Контактите ќе бидат бројни, но нивниот карактер во емотивна смисла најчесто ќе биде површен. Затоа, за љубовта повеќе ќе зборувате отколку што ќе...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close