Технологија

HTC ги претстави своите нови адути – HTC Desire 12 и HTC Desire 12+

Новите HTC адути на пазарот на мобилни телефони имаат голем 18:9 екран, тенок дизајн и двојна камера HTC ги претстави своите нови адути за оние...

Самовозечко возило на Uber усмрти пешак!

Во Тампа, Аризона, се случил сообраќаен инцидент со смртни последици откако автономно возило на Uber, удрило во жена. Колку што е познато, ова е...

Иднината на транспортот: Претплата на такси возења како на Netflix

Најголемиот конкурент на Uber, Lyft, на корисниците кои често ги користат нивните услуги им нуди нова можност – претплата со која за 200 долари...

На кого уште му требаат манекенки: дронови ја „презентираа“ новата колекција на Dolce &...

Публиката воодушевена од новите „лица“ на модната сцена, а тимот на Dolce & Gabbane успешно го привлече вниманието на светските медиуми Расправите за тоа која...

Поправката на Samsung Galaxy S9 Plus комплицирана и скапа колку и кај претходникот

iFixit, популарниот расклопувач и составувач на сè и сешто, во најновата епизода го расклопи Samsung Galaxy S9 Plus за да утврди колку е лесен...

Нов рекорд во решавање на Рубиковата коцка – поставен од робот (Видео)

Робот успеа да ја реши Рубиковата коцка за само 0.38 секунди и со тоа да постави нов апсолутен рекорд Бек Кац и Џаред Ди Карло...

Дали е ова „новиот лаптоп“?! (Видео)

Во Toshiba веруваат дека паметните очила со камера би можеле дури и да ги заменат лаптоп уредите Како ќе изгледаат технологиите и уредите кои ќе...

Ова е телефонот со најдобра камера во светот

Ако барате телефон со најдобра камера, размислете за новата генерација на Samsung Galaxy S моделите, бидејќи камерата на S9 Plus е прогласена за најдобрата...

Huawei P20 ќе има две камери, а P20 Plus три?

Претставувањето на Huawei P20 и P20 Plus (или Pro) сигурно ќе помине без изненадувања за оние кои секојдневно ги следат настаните во мобилната индустрија,...

MWC 2018: Sony претстави паметни телефони за „екстремна забава“ (Видео)

Двата нови Sony Xperia паметни телефони, XZ2 и XZ2 Compact, доаѓаат со одличен хардвер, моќни камери кои можат да снимаат 4K HDR видео, стерео...

Најново

Дневен хороскоп за 20 Април (Петок)

ОВЕН Случувањата во деловниот сегмент се забрзани, а тоа не ви одговара. Малку сте изморени од случувањата во текот на неделата и неможете да го...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 16.04 – 22.04.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Веројатно малку ќе ви здосади љубовта или барањата на другата страна. Партнерот нема вас најдобро да ве разбере, али обидетесе да му објасните...
Close