web analytics

Технологија

Голем број на жалби на новиот iphone X – зелена линија која не се...

Голем број на купувачи на новиот "iPhone X" од целиот свет имаат замерки дека во аголот на екранот се појавува зелена линија која не...

Револуција од Скандинавија: Греат домови со помош на сурфање на интернет

Големите простории или така наречените датацентри во нив имаат 1000-ци компутери кои непрекинато работат, а со тоа и загреваат. За да може да работат...

Гејмер се парализирал додека играл игра

Еден гејмер од Кина според пишувањата на Дејли Мејл останал парализиран од половината надоле, откако 20 часа седел во иста позиција. Се ппретпоставува дека гејмерот...

Новиот iPhone 8 нема да ја има оваа опција?

За неколку месеци доаѓа новиот iPhone 8, а светските медиуми пренесуваат дека нема да ја има опцијата на која сите се радуваа. Како што пишува...

Во тренд се ефтини телефони: се предвидува пад на побарувачката за врвни модели

Според предвидувањата на партнерот на Apple, TSMC, оваа година може да се очекува пад на продажбата на топ-модели на паметни телефони, но и продажба...

Илон Маск креаторот на Тесла е креаторот и на Биткоин?

Теориите на заговор никогаш не престануваат, без разлика за што станува збор, а овој пат во тероијата на заговор се спомнува и името на...
Елон Маск

Елон Маск заработи милиони на фрлачи на пламен (Видео)

Елон Маск, основачот на компанијата Тесла која произведува електрични автомобили и компанијата Боринг која се занимава со изградба на тунели, продал фрлачи на пламен...
автомобил

И автомобилските таблички ќе бидат дигитални (Видео)

Во текот на 2018 година, дигиталните регистарски таблички ќе пристигнат на патиштата во Калифорнија, а потоа и во остатокот од САД. Компанијата Reviver Auto ја...

Лоша вест пристигнува од Facebook

До крајот на оваа година Facebook сака да ги зголеми своите приходи па затоа решиле да вметнат реклами во Messenger. Моментално се вршат тестови на...

Најновата одлука на Facebook наиде на незадоволство во ЕУ

Facebook најави дека во Европа ќе отвори три нови центри за дигитално описменување на граѓаните, а овој потег наиде на незадоволство во ЕУ, како...

Најново

Дневен хороскоп за 18 Февруари (недела)

ОВЕН ЉУБОВ: Не дозволувајте во нечие друштво да ви недостига фантазија и емотивна инспирација. РАБОТА: Прифатете корисна идеја и покажете спремност на заедничкиот деловно финансиски договор. ЗДРАВЈЕ:...
Неделен Хороскоп

Неделен Хороскоп 12.02 – 18.02.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Знаете дека можете повеќе и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па не е ни вашата најдрага...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close