web analytics

Технологија

Како да го спасите телефонот ако ви падне во вода?

На многумина од нас ни се случило телефонот да ни пропадне во вода или пак да се намокри. Сепак не треба одма да паничите...

Олимпискиот тим на Северна Кореја одби да примат Самсунг Галакси Ноте 8 телефони

Интернационалниот олимписки комитет решил на сите учесници на олимпијадата која што се одржува во Јужна Кореја да им поклони по еден нов Самсунг Галаски...
Android, Wi-Fi

Новиот Android сега ја покажува брзината на Wi-Fi мрежата и пред да се приклучи

Новата функција е дел од првата голема надградба на оперативниот систем на Google за мобилни телефони Android Oreo, под ознака 8.1 Надградбата овозможува да ја...
Сигнал на мобиленvideo

Како да го засилите мрежниот сигнал на мобилниот

Познатиот Јутубер "ThioJoe" објави видео на кое што презентираше како може да го засилите мрежниот сигнал на вашиот мобилен телефон. Доколку се наоѓате на некое...

Со часови чекал да го купи новиот iPhone X, а за само неколку минути...

На Twitter веќе почнаа да кружат слики и видеа од новиот iPhone X. Луѓето кои што веќе го добиле овој нов телефон неможеме да...

Најновата одлука на Facebook наиде на незадоволство во ЕУ

Facebook најави дека во Европа ќе отвори три нови центри за дигитално описменување на граѓаните, а овој потег наиде на незадоволство во ЕУ, како...
Samsung S9, Самсунг С9

Самсунг се пофали со три видеа: Еве што може камерата на С9 (Samsung S9)...

Самсунг со три нови видеа, прилично очигледно ги престави некои од главните можности на новата камера на Галакси С9, кој за десетина дена ќе...

iPhone 8 со софтверски проблеми

На интернет почнаа да кружат гласини за новиот iPhone 8 кој што сеуште не е пуштен во продажба. Според гласините кои што кружат најверојатно...

Ова се најдобрите телефони кои ги очекуваме во првата половина од годината

На интернет кружат многу гласини за новите модели на паметни телефони кои можеме да ги очекуваме во првата половина од годината, а тоа се...
Samsung j6

Како да му го продолжите животот на вашиот телефон

Технологијата е дел од нашето секојдневие. Многумина неможат да си го замислат денот доколку покрај нив не е нивниот смартфон. Токму поради тоа што...

Најново

Дневен хороскоп за 16 Февруари (петок)

ОВЕН ЉУБОВ: Во средба со саканата личност се може да се промени на едноставен начин, покажете добра волја и спремност за пролагодување. РАБОТА: Нема причина да...
Неделен Хороскоп

Неделен Хороскоп 12.02 – 18.02.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Знаете дека можете повеќе и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па не е ни вашата најдрага...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close