Забава

Кога некој во Русија погрешно ќе се паркира, не го пцујат како во Скопје....

Малку размислуваше што да направи па ја отвори колата... Изнервирајте Русин ако смеете! Овој дечко од Ст. Петерсбург е снимен како го решава проблемот начерен...

КАКВА МАЈКА, ТАКВА ЌЕРКА: Овие фотографии сигурно ќе ви го разубават денот! (Фото)

Односот меѓу мајката и ќерката е навистина специфичен. Иако и двајцата родители се многу важни за растењето на детето, мајките сѐ уште имаат посебна...

“СОВРШЕНИ” ФОТОГРАФИИ: Овие луѓе се посрамотија, затоа што заборавија дека постои рефлексија (Фото)

За да направат совршена фотографија, луѓето се фокусираат на едно нешто и забораваат на случувањата во позадина. Резултатот од оваа "техника" е фантастичен и смешни...

За сите татковци кои имаат ќерки: Приказна која МОРА да ја прочитате!

Млад брачен пар решил да помине еден ден во тотална изолација. Двајцата се договориле да не отвораат никому и да не се јавуваат на...

Кој е вашиот среќен број?

Древните народи верувале во значењето и симболиката на броевите, дури биле и занесени со таинствените односи меѓу броевите. Се смета дека од сите 9 броеви,...

Фотографии за кои нема да поверувате дека не се правени во фотошоп! (Фото)

Тешко е да се знае што е реално а што е лажно на интернет, бидејќи секој има пристап до фотошоп и други алатки за...

Фотографии кои мора добро да се објаснат! (Фото)

Некои фотографии се едноставно неопходни за објаснување. "Мојот десен палец не може да се свитка" "Шепа на мечка" "Пожарникарите гасат оган покрај се" "Мојата сестра е алергична на...

ХИТ НА ДЕНОТ: Погледнете го ова пингвин селфи! Ќе ви го разубави денот! (Видео)

Правењето селфи и тoa како е популарно помеѓу луѓето, но кога ќе видите селфи на два пингвини од Антарктикот, ќе се воодушевите. Ова забавно видео...

Се роди маче со две лица кое изгледа прекрасно! (Фото)

Ние, во најголем дел, ги избегнуваме несигурните поединци, но нема ништо послатко од мачка со двослојна кожа. Нарниа е родена 28 март 2017 година, а...

Шокантни фотографии од луѓе родени со дополнителни делови на телото! (Фото)

Раѓањето е вистинско чудо на природата. Секој родител го чека тој момент и единствената желба е детето да биде здраво. Но, овие луѓе се доказ...

Најново

Дневен хороскоп за 23 Март (петок)

ОВЕН ЉУБОВ: Изгледате вознемирено поради различни дилеми, но партнеро има добра идеја и знае да ве расположи. Усогласете си ги мислите и чувствата/ РАБОТА: Се обидувате...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 19.03 – 25.03.2018

ОВЕН ЉУБОВ: За другите ќе бидете интересни, заводливи и шармантни. Со сите тие карактеристики можете да остварите добри познанства, а можеби и многу повеќе. Не...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close