Забава

Мажи кои ја имаат најдобрата работа на светот! (Фото)

За повеќето луѓе, нивната работа е тешка. Секој ден треба рано да станете и да направите нешто што во повеќето случаи не е забавно....

Најголем срам во историјата на квизот Милионер: Паднала на првото прашање (видео)

Прашањето било навистина едноставно Витни Беселер од Австралија не се прославила со своето знаење во прочуениот квиз "Кој сака да биде милионер", а иако водителот...

Тест кој ве разоткрива: Што мислите, која жена е мајка на ова дете?

Нашиот живот е управуван од нашата потсвест ... верувале или не! Дали сте слушнале за изреката дека нашиот живот не го води нашата волја туку...

Што значи ако видите кесичка полна со вода пред нечија влезна врата!?

Дали некогаш сте слушнале за трик против досадните муви, кој нема да ја уништи вашата скара во дворот? Овој трик успева секој пат и...

Изберете број, а ние ќе ви кажеме колку години имате и кој број го...

За некој да биде во центарот на вниманието не е потребно секогаш да знае неколку десетици вицови. Може да оставите впечаток и со помош...

Момче ја запросило својата девојка, а рекцијата на нејзиниот татко стана хит на интернет...

Девојката Савана Ајас од Тексас била запросена во својот дом пред целото семејство На интернетот се појави урнебесна снимка од едно барање за жена, но...

10 животни грешки поради кои ќе се каете целиот живот (фото)

Често пати малите и незабежителни детали се тие кои на крај ќе ви го расипат расположението. Ние ви откриваме кои се малите грешки кои...
тетоважа

Истетовирал пенис до половина од бутот! Погледнете на што личи тоа! (Фото)

Иако генерално му се смеат, има и такви кои би сакале да го ископираат. Страста кон тетовирањето луѓето ја негуваат со векови, а самите слики...
куче

Оваа слика го излуди интернетот – Никој неможе да го пронајде кучето! Никој не...

Погледнете ја убаво оваа фотографија и потрудете се да го пронајдете кучето! Многу би кажале дека на фотографиајта нема куче, али ако подобро погледнете че...

Илустрации кои покажуваат колку беше убаво нашето детство

Ако погледнете како живеат децата во модерното општество ќе пронајдете големи разлики со времето пред и во 90-тите години. Ви подготвивме неколку илустрации со...

Најново

Дневен хороскоп за 12 Јули (Четврток)

  ОВЕН ЉУБОВ: Се наоѓате под притисок, морате да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира однесувањето на партнерот. РАБОТА: Продолжената расправија илустрира ваша несигурност или немоќ...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close