Слики

Торти кои изгледаат премногу добро за да се јадат! (Фото)

Украсувањето на торти и колачи е кренато на едно повисоко ниво. Секој сака совршена торта за роденден, свадба или некоја друга пригода. Кога ќе ги...

Ова се најдобрите тетоважи на гради кои некогаш сме ги виделе! (Фото)

Женските гради заслужуваат посебен степен на обожавање, бидејќи тие се едноставно генијални. Особено кога ќе ги декорирате со навистина добра тетоважа ... Некогаш мислевме дека...

Транспортни контејнери од 2000$ претворени во феноменални домови! (Фото)

Ако се прашувате како изгледа најефтината куќа, тогаш мора да ги погледнете овие домови направени од контејнери за транспорт што чинат околу 2.000 долари...

Можете ли да сфатите што навистина се случува на овие фотографии? (Фото)

За секоја фотографија постои вистински момент и агол под кој е снимена. Кога времето и аголот не се совпаѓаат, тогаш фотографиите ќе ги сфатите...

ВО ВИСТИСНКИ МОМЕНТ: Фотографии кои ќе ве насмеат до солзи! (Фото)

Овде ништо не е наместео, едноставно е така, а ќе ве насмее до солзи! Ние продолжуваме со фотографиите во вистински момент, што сигурно ќе...

Торти кои ќе ве шокираат со нивниот изглед! (Фото)

Човечката креативност не познава граници, а најдобриот доказ се овие торти. На прв поглед, најверојатно не би рекле дека се јадат, и сите се...

ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ – Фотографии кои морате да ги погледнете два пати! (Фото)

Продолжуваме со традицијата со фотографии во вистински момент, што сигурно ќе ве натера барем накратко да го заборавите секојдневниот стрес и малку да се...

“Самовила” за жени кои што имаат проблеми со кожата

Гоар Аветисијан е девојката од Ерменија која што некои ја нарекуваат самовилата за девојки кои што имаат проблеми со кожата на лицето. Оваа девојка е...

11 прекрасни илустрации кои покажуваат дека МАЈКИТЕ се СЕМОЌНИ

Магијата постои и ја гледаме секој ден. Тие магионичарки се нашите мајки, тие посебни личности кои за нас создаваат величествени чуда секој ден. Мора...

10 животни грешки поради кои ќе се каете целиот живот (фото)

Често пати малите и незабежителни детали се тие кои на крај ќе ви го расипат расположението. Ние ви откриваме кои се малите грешки кои...

Најново

Дневен хороскоп за 17 Март (Сабота)

ОВЕН ЉУБОВ: Бидете искрени во друштво на личноста која добро ги познава вашите слабости. Нема потреба да глумите некоја друга улога. РАБОТА: Деловните дилеми можете да...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп за 12.03 – 18.03.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Конечно ќе се чувствувате побезбедни во вашата врска. Ќе бидете подготвени за различни лудории, па дури и ризици, бидејќи знаете дека парнерот ве...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close