Живот

Ова се најлошите комплименти кои жените можат да ги слушнат!

Ова не се навистина комплименти, ова се пасивно агресивни коментари на кои никогаш не треба да кажете "благодарам"... Најлошите се оние "комплименти" кои ве оставаат...

Блогерка лажираше патување во Дизниленд, излажа колку години има, а причината ќе ве зачуди!...

Блогерката Керолин Штриц одлучи да спроведе експеримент кој ќе им докаже на луѓето дека на социјалните медиуми сè може да биде "лажирано". Таа се...

Лежите, го намалувате обемот на струкот и ги намалувате болките во грбот! Фантастична јапонска...

Брзо и ефикасно губење на тежината никогаш не било полесно ... Звучи речиси како мит или бајка. Меѓутоа, за период од десет години, јапонскиот...

Непријатен здив? Овие 7 работи ќе ви помогнат

Заборавете на купечките водички за плакнење на усната празнина, на ментол бонбоните, мастиките и спреовите за освежување на здивот. Со помош на здравата храна...

Како да го воспитате вашето дете во само 3 чекори

Психолозите советуваат како да го воспитате своето дете во само 3 чекори Родителите треба да поставуваат многу прашања на детето за да разберат зошто...

Како да ставите крај на доењето во 6 чекори

1. Уверете се дека детето во целост го совладало пиењето од чаша 2 .Внимавајте на времето и правилно одберете го. Не започнувајте со одбивањето ако...

Отпорни се на рак, дијабетис и ментални заболувања: Луѓето со оваа крвна група живеат...

Истражувањата на научниците покажале дека некои крвни групи се поотпорни на болести, па со самото тоа и луѓето кои ја имаат таа крвна група...

Неизмерна љубов: Бебето покажа колку ја сака мајка си неколку секунди по породувањето! (Видео)

Веруваме дека не сте виделе нешто послатко… Малата Бразилка Агата Рибеиро дојде на свет со царски рез во мај оваа година, а славата ја стекна...

9 Месеци бременост во 90 секунди (Видео)

Прекрасно креативно видео во кое можете да видите низ слики што се случува, како се менува и како изгледа стомакот во период од 9...

Се за храна: 8 природни начини за справување со сувост на кожата

Пречекајте ги спремни топлите денови! Ладните ветрови и време во голема мера влијаат врз изгледот и влажноста на кожата кај повеќето жени, па сега...

Најново

Дневен хороскоп за 24 Март (сабота)

ОВЕН ЉУБОВ: Потрудете се да го испочитувате договорот кој го имате со партнерот. Посветете внимание на важните ситници кои откриваат нечии намери РАБОТА: Важно е да...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 19.03 – 25.03.2018

ОВЕН ЉУБОВ: За другите ќе бидете интересни, заводливи и шармантни. Со сите тие карактеристики можете да остварите добри познанства, а можеби и многу повеќе. Не...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close