web analytics

Живот

Што се оди “во пакет” со новата девојка

Некои жени свесно се обидуваат да го променат мажот со кого се во врска, додека на другите тоа "им оди од рака" сосема случајно,...

Намирници кои не ви помагаат во намалување на тежината

Мислевте дека чоколадото, чипсот и газираните пијалоци се најголеми непријатели при намалување на тежината? Еве уште неколку намирници кои треба да ги избегнувате...

Италија: Стоп за продажбата на виагра

Фармацевтите во Италија најавија дека тие ќе престанат со продажба на виагра, ако Владата не ги промени своите планови за реформата на одредени...

Брзата храна ја зголемува депресијата

Нездравата храна е лоша за вашето ментално здравје бидејќи можностите за депресија се зголемуваат за 51%. Веќе подолго време знаеме...

Црната чоколада го намалува нивото на стрес

Истражувањето покажало дека конзумирање на четири коцки црна чоколада на ден може да помогне во намалување на нивото на хормоните кои го предизвикуваат...

Живеењето сами ќе ве направи подепресивни

  Не е тајна дека постарите луѓе се многу поподложни на депресија и други проблеми со менталното здравје ако живеат сами, но едно...

Кои светски градови се најлоши домаќини?

Иако туризамот во многу земји е многу важна гранка од економијата, се чини дека некои сеуште не научиле колку е важно поради тоа да...

Недостигот на сон го зголемува апетитот

Ако не спиете доволно може да се случи да јадете повеќе, што ги зголемува шансите да се здебелите, откриле истражувачите кои оваа година ја...

Имате проблем со дишењето? Испијте чаша вино

Резултатите од спроведеното истражување во Холандија ја откриваат поврзаноста на умерената конзумација на вино и подобрувањето на функциите за дишење. ...

Знаци кои покажуваат дека вашиот партнер навистина ве сака

Некои знаци на вистинската љубов се навистина суптилни, но затоа постојат и јасни знаци по кои веднаш можете да видите какви се намерите на...

Најново

Дневен хороскоп за 22 Февруари (четврток)

ОВЕН ЉУБОВ: Ви пречи чувството на монотонија кое се појавува во односот со саканата личност и впечатокот дека сте запоставени во нечии планови. РАБОТА: Чувствувате потреба...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 19.02 – 25.02.201

ОВЕН ЉУБОВ: Без оглед на тоа што ви се намалува љубовното расположение, во срцето сепак ќе имате малку задоволство. Можеби нема да има многу љубовни...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close