Живот

Јазикот како оружје- излудете ја во кревет

Јазикот е задолжителен дел од предиграта тоа сите го знаеме.  Вистина е дека сите жени уживаат во ова и тоа е вашето оружје драги...

Од оваа билка растат женските гради: Една од најстарите лековити билки прави чуда...

Сонот на многу жени е да најдат природно средство кое ќе направи нивните гради да бидат поголеми, но и да имаат помал обем на...

Кои се најголемите заводници на денешницата?

Ви ја претставуваме листата на најголемите заводници во светот, мажите кои до сега во својот живот спиеле со најмногу жени... ...

Како да бидете совршена жена за вашиот партнер?

Мажите (покрај добриот секс) сакаат нивната дама да биде личност која ќе ја почитуваат, со која ќе делат интересирања, но и која ќе...

Морковите и сливите за привлечен изглед

  Подобар тен и привлечен изглед не се недостижни, тврдат британските стручњаци. За ова нам ни е потребно малку овошје...

Колку сон им е потребно на вашите деца?

Количината за сон кој е неопходна за раст и развој на децата зависи од индивидуални потреби и одредени фактори, од која најважна е староста...

Умрел па се вратил:”Видов каде одат добрите, а каде лошите луѓе!”

Додека спасувачите пробуваа да го оживеат по давењето, тој отпатува во друг свет. Тој вели дека го видел животот после смртта и што се...

Не го фрлајте талогот од кафето! Со него можете да направите многу работи

Кафето е вашиот омилен пијалок, и повремено сакате да ја превртите шолјата и со пријателите да видите каква судбина ве очекува? Без оглед на тоа...

Има начин да ја средите непослушната коса

Дали некогаш сте се запрашале зошто вашата немирна коса е отпорна дури и на најпопуларните шампони? Нема многу личности...
Чиа и Лимон

Домашен напиток кој гарантира слабеење

Овој домашен напиток моментално е апсолутен хит во светот. Напитокот гарантира сигурно слабеење, а рецептот за него е едноставен. Состојки: 1 лажица чиа семе 1 лажица мед 1...

Најново

Дневен хороскоп за 12 Јули (Четврток)

  ОВЕН ЉУБОВ: Се наоѓате под притисок, морате да почитувате нечија волја или барања. Ве иритира однесувањето на партнерот. РАБОТА: Продолжената расправија илустрира ваша несигурност или немоќ...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 25.06 – 01.07.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Венера во вашето поле на сериозни емоционални и брачни партнерства оваа недела е во некои навистина убави и стабилни аспекти, па сега е...
Close