web analytics

Живот

Едноставен начин за помалку да внесувате калории

Ф'стаци се препорачуваат како извонредни природни грицки, особено ако не се излупени и вие мора сами да ги лупите. Тие навидум се мали, но...

Што прво приметува женското око кај мажите?!

Дали можеби некогаш сте се запрашале што прво приметуваат жените кај мажите? Елегантен рачен часовник и квалитетни чевли се деталите кои што женското око прво...

Фантастични илустрации кои неможат поточно да го прикажат животот пред и во брак

Девојки подгответе се да дознаете како ќе се промени вашето момче откако ќе ја пресече свадбената торта и ќе почнете да живеете заедно во...

18 ерогени зони кои ке го доведат до лудило

Ако мислите дека природата на жените им подарила многу ерогени зони, а мажите ги осудила само на една која веќе ја знаете, тогаш не...

Која од овие банани ќе ја изедете? Вашето здравје зависи од одговорот!

Кога јадеме банани, една од главните причини зошто го правиме ова е затоа што се надеваме дека ќе постигнеме низа здравствени придобивки. Некои од...

Најмодерни сукњи оваа сезона!!!

Макси, мини, широка, тесна, еднобојна или колоритна, сукњата е кралица на летото. Изберете модели кои го истакнуваат она што е најубаво на вас,...

Во зима жените изгледаат четири години постари

Експертите за убавина потврдиле дека зимскиот период женската кожа ја прави постара отколку што навистина е. Кожата и очите на 5.000 жени на...

Што мислат мажите кога ќе видат гола жена?

За мажите најголемо задоволство е да можат да го видат секој милиметар од голото женско тело, додека жените многу често се прашуваат "што...

Колку е важна големината на женскиот полов орган?

Многу се зборуваше за тоа дали големината на пенисот е важна, па еве дојде време да ја отвориме и темата за која и не...

Пет најглупави реченици кои несмеете да и ги кажете

Дури и кога имаат најдобри намери, мажите понекогаш кажуваат некои работи од кои на жените им се "крева косата на главата" или им...

Најново

Дневен хороскоп за 22 Февруари (четврток)

ОВЕН ЉУБОВ: Ви пречи чувството на монотонија кое се појавува во односот со саканата личност и впечатокот дека сте запоставени во нечии планови. РАБОТА: Чувствувате потреба...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 19.02 – 25.02.201

ОВЕН ЉУБОВ: Без оглед на тоа што ви се намалува љубовното расположение, во срцето сепак ќе имате малку задоволство. Можеби нема да има многу љубовни...

Љубовен Хороскоп за 2018 година

ОВЕН За вас 2018 година ќе биде годината кога конечно ќе најдете некој кој нема да сака само привремена авантура со вас. Оваа година сте...
Close